fbpx

Nowe centrum Kołaczkowic Dużych. Powstanie piękny plac zabaw i przestrzeń do integracji

Zagospodarowanie terenu w postaci placu zabaw, altany oraz miejsca na grill jest to kolejna z inwestycji, która przygotowywana jest w Kołaczkowicach Dużych.

Celem jest stworzenie reprezentacyjnego centrum do rekreacji i integracji mieszkańców- ogólnodostępnego i bezpiecznego miejsca spotkań.

Maluchy zyskają miejsce, w którym będą mogły trenować nie tylko swoje ciało, ale również umiejętności społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności a także współzawodnictwa. Dzieci poznają nie tylko zasady współżycia w grupie, ale też lepiej zrozumieją własne możliwości. Miejsce to przyczyni się do zbudowania relacji i więzi między rówieśnikami.

Zgodnie z założeniami nowy plac zabaw doposażony zostanie w urządzenia wszechstronnie rozwijające. Główne urządzenie zabawowe wyposażone będzie w: pięć wież, dachy, ślizgawkę nierdzewną, przejścia mostowe, tuby, rurę strażacką, rury do ześlizgu, drabinki i ścianki wspinaczkowe. Dzieci będą mogły korzystać też z huśtawek sprężynowych, piaskownicy czy karuzeli.

Z kolei altana i zewnętrzny grill stworzą możliwości do organizowania różnego rodzaju spotkań integrujących miejscową społeczność. Dodatkowo zostaną wykonane utwardzone nawierzchnie, jak również pojawią się tereny trawiaste i nasadzenia. Nie zabraknie oczywiście i elementów małej architektury w postaci ławek czy koszy na śmieci.

Poza tym wykonane zostanie proekologiczne oświetlenie energooszczędne, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, które dostarczają światło najwyższej jakości, dzięki czemu zagospodarowany teren stanie się jasną, barwną i dynamiczną przestrzenią.

Planowana inwestycja bez wątpienia poprawi estetykę wsi. Będzie również uzupełnieniem wcześniej wykonanej siłowni zewnętrznej, która zostanie tam przeniesiona. Dzięki temu powstanie kompleksowo doposażone, atrakcyjne centrum miejscowości.

Nowe centrum Kołaczkowic Dużych. Powstanie piękny plac zabaw i przestrzeń do integracji 2
mat. UG w Miedźnie

K KIK