Podstawówka w Cisiu ma nowe boisko

0
836

W ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka” przy Publicznej Szkole Podstawowej w Cisiu zakończyła się budowa nowego boiska.

Radny Tadeusz Borek wspólnie z sołtys Cisia Joanną Hepner oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie, jako organ prowadzący szkołę, zabiegali o budowę boiska.

Wniosek o dofinansowanie budowy boiska został złożony wiosną 2020 roku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przez Urząd Miejski w Blachowni. W ramach konkursu sołectwa z terenu województwa śląskiego, za pośrednictwem gmin mogły się starać o finansową pomoc ze środków budżetu województwa.

Składane przez gminy wnioski o pomoc musiały dotyczyć zadań jednoetapowych, przygotowywanych lub planowanych do realizacji, których zakończenie oraz rozliczenie nastąpi do 12 października 2020 roku.

Podstawówka w Cisiu ma nowe boisko 1
Fot: Gmina Blachownia

Sejmik Województwa Śląskiego 22 czerwca 2020 roku podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa Śląskiego w formie dotacji celowej gminom województwa śląskiego na realizację zadań wybranych w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatyw Sołecka” w 2020 roku.

Finansowej pomocy udzielono 118 zadaniom na kwotę ponad 2,9 mln zł, w tym właśnie budowie boiska w Cisiu.

Podstawówka w Cisiu ma nowe boisko 2
Fot: Gmina Blachownia

Gmina Blachownia w ramach konkursu otrzymała dotację w wysokości 60 tys. zł. Jest to 80 proc. kosztów inwestycji, ponieważ projekt oszacowany został na 75 tys. zł. Stosowną umowę Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska podpisała 28 lipca.

Nowe boisko zostanie dopuszczone do użytku, gdy wyrośnie na nim murawa.

Podstawówka w Cisiu ma nowe boisko 3
Fot: Gmina Blachownia