fbpx
Strona głównaDomInwestycjeNowa wanna szklarska w Stoelzle

Nowa wanna szklarska w Stoelzle

Już jest. Wydajniejsza o 40 procent, największa w całej Europie, zbudowana w błyskawicznym tempie, a można ją podziwiać w siedzibie firmy Stoelzle Częstochowa przy ulicy Warszawskiej. Mowa o nowej wannie szklarskiej, kolejnej inwestycji huty szkła.

Gigantyczna wanna szklarska została wczoraj zaprezentowana dziennikarzom. Firmy z naszego regionu zbudowały ją w iście ekspresowym tempie bowiem wszystkie prace zostały wykonane zaledwie w 66 dni. Nowa wanna szklarska ma wydajność 480 ton, a koszt jej budowy to ponad 200 milionów złotych.

Symboliczną ostatnią cegłę wbili wspólnie m.in.: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, właściciel Stoelzle Glass Group dr Cornelius Grupp, jego syn August Grupp oraz prezes zarządu częstochowskiej spółki Artur Wołoszyn.

To kolejna inwestycja huty szkła Stoelzle. Dzięki niej uda się uruchomić trzy dodatkowe linie produkcyjne. Wcześniej powstało Centrum Logistyczne i linia Spray, która pozwoliła na znaczne zwiększenie portfolio produktowego, atrakcyjnego zarówno dla obecnych jak i nowych klientów.

Podczas wczorajszego spotkania w siedzibie firmy, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wyraził słowa uznania dla rozwoju Stolzle i podzoękowania za to, że pracownicy huty wyjątkowo zgraną ekipą, a jednocześnie znakomitą wizytówką Częstochowy.

Artur Wołoszyn, prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, docenił wsparcie ze strony Miasta i podkreślił, że na sukces firmy pracuje wiele osób.

– Za nami mnóstwo pracy, wyzwań i doświadczeń. Jednak dzisiaj mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Było to możliwe dzięki odpowiedniemu, ponad dwuletniemu planowaniu, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu kilkuset osób, które przyczyniły się do tego, że inwestycja przebiegła zgodnie z planem, ale przede wszystkim z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa – mówił Artur Wołoszyn.

Ważny jest fakt, że wykonawcami największej w całej Europie wanny szklarskiej były głównie polskie, regionalne firmy m.in.: TechGlass, Kobnext, Zremb, MAKO, Alpinet, i El-Logic, Tech-Met, czy Forglass.

Nowa inwestycja Stolzle, to nowe miejsca pracy dla wielu osób i ogromny wkład w rozwój naszego regionu.

Stoelzle Glass Group posiada ponad 200-letnią tradycję produkcji szkła. To lider opakowań szklanych produkujących dla najlepszych światowych marek, zarówno spirytusowych i spożywczych, jak i farmaceutycznych i kosmetycznych. Ponadto firma oferuje indywidualną możliwość kreowania projektów szklanych i wykonuje najwyższej jakości usługi dekoracji szkła.

Huta Stoelzle jest także jednym z liderów zatrudnienia pracowników w naszym mieście.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -