Nowa Corsa na Mikołajki – już w Częstochowie !!! Opel Polaczek zaprasza na prezentację

0
337

Wygląda na to, że Święty Mikołaj do salonów Opla, w tym roku zamiast saniami przyjedzie najnowszą Corsą. Na 6 grudnia bowiem zaplanowano premierę tego niezwykle popularnego w Polsce modelu.
— To już szósta generacja tego modelu — opowiada Anna Nowowiejska- kierownik salonu Opel Polaczek w Częstochowie. — Zmiana jest duża. Nie chodziło jedynie o zwykły lifting, ale o stworzenie zupełnie nowego samochodu odpowiadającego współczesnym wyzwaniom i wymaganiom kierowców.

Nowa Corsa wjeżdża do salonów po czterech latach obecności na rynku piątej generacji tego modelu. Premiera Corsy szóstej generacji miała miejsce we wrześniu na targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie. Teraz pojawia się w salonach i z pewnością podbije serca polskich kierowców.
Jak zapowiadają specjaliści, nowa Corsa to nadal dobrze znane, sprawdzone i solidne auto marki Opel, ale w nowej odsłonie. Widać to już po samej sylwetce modelu. Zachowując niemiecki charakter marki i typowy dla Opla kunszt w projektowaniu samochodów, Corsa uległa zmianie w nowej generacji. Jej sylwetka jest zdecydowanie bardziej dynamiczna.
Samochód został zbudowany na bazie nowoczesnej platformy podłogowej, co dało szansę na idealne zestrojenie zawieszenia i układu hamulcowego. To z kolei przekłada się na wyższy komfort jazdy.

Nowa Corsa na Mikołajki - już w Częstochowie !!! Opel Polaczek zaprasza na prezentację 1

Gama silników zastosowanych w nowej Corsie to trzycylindrowe jednostki benzynowe o pojemności 1,2 .W ofercie jest również wysokoprężny silnik o pojemności 1,5.
Innowacją, która z pewnością wyróżnia Corsę w tym segmencie aut jest pojawienie się modeli z automatyczną skrzynią biegów aż o ośmiu przełożeniach
Nowa Corsa zmieniła się nie tylko zewnątrz, ale także w środku. Wnętrze auta zostało zaprojektowane z typową dla Opla dbałością o ergonomię. Każdy więc użytkownik tego modelu z łatwością odnajdzie się w aucie. Szósta generacja Corsy to również duży krok naprzód pod względem wyposażenia zarówno standardowego, jak i opcjonalnego.

Nowa Corsa na Mikołajki - już w Częstochowie !!! Opel Polaczek zaprasza na prezentację 2

— Dużym atutem tego modelu jest nowoczesny system bezpieczeństwa dostępny już w standardzie od wersji podstawowej — informuje przedstawicielka firmy Opel Polaczek. — Warto zwrócić więc uwagę na obecne w Corsie systemy: rozpoznawania znaków drogowych i zmęczenia kierowcy. Auto wyposażone jest również w urządzenia pomagające uniknąć kolizji drogowej dzięki systemowi hamowania awaryjnego i wykrywania pieszych, a ponadto posiada aktywny system zapobiegający przypadkowej zmianie pasa jezdni. To wszystko sprawia, że nowa Corsa jest autem nie tylko ładnym, dynamicznym, ale także bezpiecznym.
Corsa to od ponad 30 lat sztandarowa oferta firmy Opel. W Polsce od lat znajduje się w czołówce najchętniej kupowanych aut tej klasy.
Najnowsza generacja Corsy idzie z postępem czasu nie tylko jeśli chodzi o dynamiczną sylwetkę, wyposażenie czy też dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Ten model to również wyraz troski marki o ograniczenie emisji CO2. Stąd obecność w tym segmencie Corsy w wersji w pełni elektrycznej.

Jak wygląda nowa Corsa? Jak się ją prowadzi? O tym można się przekonać odwiedzając Salon Opel Polaczek mieszczący się w Częstochowie przy ul. Św. Jana 31. (ulica prostopadła do al. Jana Pawła II). https://opel.polaczek.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here