Norwid lepszy od Mickiewicza w siatkarskiej 1 lidze

W czwartkowym spotkaniu siatkarskiej Tauron 1 ligi Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał w Kluczborku z Mickiewiczem i zdobył ważne trzy punkty.

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa swój mecz w 1 lidze rozegrali już w czwartek. Podopieczni trenera Piotra Lebiody pojechali do pobliskiego Kluczborka na Opolszczyźnie na mecz z Mickiewiczem. Przed spotkaniem nie było zdecydowanego faworyta, ale częstochowscy kibice liczyli na zwycięstwo ESN, choć drużyna pojechała osłabiona brakiem Łukasza Usowicza.

Pierwszy set padł łupem gospodarzy, którzy wygrali 25:22. Od drugiej partii inicjatywę przejęli goście. Częstochowianie wygrali końcówkę drugiego seta 25:23 i doprowadzili w meczu do remisu 1:1.

Trzeci set rozgrywany był już pod dyktando Exact Systems Norwida, który dał zdobyć gospodarzom tylko 18 małych punktów. Więcej walki było za to w czwartym secie, ale i on zakończył się zwycięstwem gości jak i cały mecz 3:1.

Siatkarze Exact Systems Norwida po ostatnim gwizdu sędziego mogli cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w sezonie, w tym z drugiego odniesionego na wyjeździe i ważnych 3 punktów.

MVP meczu został wybrany przyjmujący Exact Systems Norwida Mikołaj Szewczyk.

Mickiewicz Kluczbork – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:22, 23:25, 18:25, 22:25)

ESN: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Franczak, Wasilewski (libero) – Walczak, Demcio, Cieślik.