Częstochowscy zawodnicy Nordic Teamu nie zwalniają tempa

Kolejne udane występy ekipy Nordic Team. W ubiegły weekend otworzyli worek z medalami!

W ostatnią lipcową sobotę w Żukowie koło Gdańska odbywał się Puchar Kraju Polskiej Ligi Nordic Walking. Częstochowscy zawodnicy spisali się znakomicie zajmując 8 miejsc na podium. W swoich kategoriach wiekowych 10-osobowa ekipa Nordic Team nie miała sobie równych.

Częstochowscy zawodnicy Nordic Teamu nie zwalniają tempa 1
Agnieszka Pinis

Na żukowskich zawodach na dystansach pięciu i dziesięciu kilometrów zwyciężyła czwórka naszych reprezentantów (Agnieszka Pinis K40, Olga Musiał K40, Bożena Jurczyńska K60, Zbigniew Szczęśniak M60), trójka zajęła drugie miejsca (Jolanta Barczyk K60, Małgorzata Niedźwiecka K65, Jan Machowski M70), zaś Bogusław Radziejowski M60 wywalczył trzecie miejsce. Tuż za podium uplasowali się Agnieszka Dybeł i Rafał Plewiński.

Częstochowscy zawodnicy Nordic Teamu nie zwalniają tempa 2
Zbigniew Szcześniak

Z kolei niedziela to start Daniela Wojtasińskiego w Pucharze Świata w kazachskich Ałmatach, który zakończył się triumfem naszego zawodnika zarówno w klasyfikacji generalnej na dystansie pięciu kilometrów, jak i w swojej kategorii wiekowej.