Nominacja dla prezesa Fundacji Oczami Brata

0
285

Paweł Bilski, fundator, założyciel i prezes Fundacji Oczami Brata znalazł się w gronie osób nominowanych do prestiżowej “Nagrody Okulary ks. Kaczowskiego, Nie widzę przeszkód”.
Kapituła Nagrody, w której znaleźli się m.in. Helena i Józef Kaczkowscy, prof. Jerzy Stuhr i Katarzyna Olubińska do 15 września wybierze trzech finalistów, którzy uhonorowani zostaną 20 września na Gali Finałowej.
Jak piszą na stronie Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego pomysłodawct nagrody, jest ona dedykowana osobom, które okazują serce innym.

Nominacja dla prezesa Fundacji Oczami Brata 1
  • To nagroda dla osób, które z pasją, zaangażowaniem i miłością działają na rzecz innych ludzi. Dla osób, których praca czasem jest walką, które robią więcej niż inni. Nagrodę Okulary Ks. Kaczkowskiego – Nie widzę przeszkód tworzymy z myślą o: osobach indywidualnych, instytucjach, organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych działających zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami — napisali pomysłodawcy Nagrody.
    Ksiądz Jan Kaczkowski (1977-2016) był założycielem i dyrektorem Puckiego Hospicjum, duchowym — opiekunem umierających, doktorem nauk teologicznych, a także zaangażowanym bioetykiem. Mimo ciężkiej choroby nowotworowej, do ostatnich chwil swojego życia niósł pomoc i dawał wsparcie chorych.
    Paweł Bilski otrzymał nominację do nagrody im. Księdza Jana Kaczkowskiego za całokształt działań na rzecz drugiego człowieka. Fundację Oczami Brata założył 16 stycznia 2014 roku. Jest ona dedykowana jego zmarłemu bratu — Karolowi Bilskiemu. Misją organizacji jest patrzenie na świat “oczami brata”, niesienie niepełnosprawnym pomocy, wsparcia, a także radości. Fundacja planuje zbudować Dom Oczami Brata, dla osób z niepełnosprawnością, których stan zdrowia i choroby uniemożliwią na samodzielne funkcjonowanie. Ostatnio organizacja podpisała umowę na realizację kolejnego programu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pn. Studium aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here