Noc Bibliotek w Lublińcu już za nami

0
340
fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu

VII edycja ogólnopolskiej akcji, która tym razem odbywała się pod hasłem „Czytanie Wzmacnia”.

9 października w Lubitece – Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu odbyła się „Noc Bibliotek 2021”. Była to 7 edycja ogólnopolskiej akcji, odbywającej się pod hasłem „Czytanie Wzmacnia”.

Celem tego wydarzenia było zachęcenie ludzi do częstszego korzystania z zasobów, które posiada biblioteka. Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcieli pokazać bibliotekę, jako miejsce spotkań z książką oraz szeroko pojętą kulturą. Na terenie całego kraju, w ramach corocznych akcji dla czytelników, organizuję właśnie noce bibliotek.  

9 października wieczorem, do Lubiteki przybyli czytelnicy powiatu lublinieckiego, na których czekało dużo niezwykłych atrakcji. Był to wieczór pełny pozytywnych emocji. Lubliniecka Noc Bibliotek zaczęła się bogatym oraz artystycznie przepięknym koncertem muzycznym w wykonaniu zespołu „Za młodzi na sen”. W czasie spotkania czytelnicy mieli możliwość wypożyczenia książek, a także mogli wziąć udział w warsztatach z origami, gdzie tworzyli przestrzenne formy z arkusza papieru i w warsztatach plastycznych, w czasie których wyruszyli w niesamowitą artystyczną podróż, podczas której poznali tajniki delikatnej oraz ulotnej akwareli. Podczas Nocy Bibliotek była dostępna wystawa prac uczniów oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu pt. „Kolorowe motyle”. Miłośnicy planszówek spotkali się z innymi miłośnikami tego typu gier. Ponadto uczestnicy poznali wiele ciekawych gier o różnym poziomie trudności. Najmłodsi spędzili bardzo aktywnie czas przy grach zręcznościowych, animacjach i w kąciku kreatywnym z kolorowankami oraz malowaniem buziek.

K KIK