fbpx
Strona głównaSportNiespodzianka w Strzelcach Opolskich w Tauron 1 Lidze i porażka siatkarzy z...

Niespodzianka w Strzelcach Opolskich w Tauron 1 Lidze i porażka siatkarzy z Zaksą…

Siatkarze Exact Systems Norwid mieli piłkę meczową, ale przegrali w Strzelcach Opolskich z ostatnią w tabeli Tauron 1 Ligi Zaksą 2:3…

Siatkarze Exact Systems Norwid jechali do Strzelec Opolskich z myślą o wygranej i przełamaniu się po ostatnich dwóch porażkach z Gwardią Wrocław i Mickiewiczem Kluczbork. Co prawda trener Piotr Gruszka nadal nie miał do dyspozycji pełnego składu, ale mecz z ostatnią Zaksą trzeba było po prostu wygrać…

Początek meczu rozpoczął się zgodnie z planem. Częstochowscy siatkarze wygrali na przewagi i objęli prowadzenie w meczu 1:0.

W drugim secie goście mieli poważny przestój, bo przegrali seta 15:25. Zaksa złapała wiatr w żagle i po trzech partiach prowadziła 2:1 zapewniając sobie przynajmniej punkt.

Trener Gruszka rotował składem. To pozwoliło wygrać czwartego seta i doprowadzić do tie-breaka. W nim siatkarze Exact Systems Norwid objęli prowadzenie 4:3 i 9:6. Zaksa zbliżyła się jednak na 8:9. Exact Systems Norwid miał piłkę meczową przy stanie 14:13, ale gospodarze zdobyli 3 punkty z rzędu i wygrali 16:14 oraz mecz 3:2.

Dla siatkarzy Zaksy było to dopiero 2 zwycięstwo w sezonie, a dla siatkarzy Exact Systems Norwid 6 porażka, w tym 3 z rzędu…

Szansę do przełamania podopieczni trenera Piotra Gruszki będą mieć w sobotę. O godz. 17 w hali Norwida przy ul. Jasnogórskiej podejmować będą Polski Cukier Avię Świdnik. Częstochowska drużyna po 10 meczach ma 11 punktów i jest na 13. pozycji. Avia z 15 punktami plasuje się na 9. miejscu.

Zaksa Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (26:28, 25:15, 25:20, 22:25, 16:14)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Zawalski, Długosz, Sługocki, Usowicz, Podborączyński (libero) – Biliński, Mucha, Wnuk, Łapszyński.

AK, foto: AK

Niespodzianka w Strzelcach Opolskich w Tauron 1 Lidze i porażka siatkarzy z Zaksą... 1
Niespodzianka w Strzelcach Opolskich w Tauron 1 Lidze i porażka siatkarzy z Zaksą... 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -