fbpx
Strona głównaPolecaneNieruchomość po dawnym częstochowskim TESCO przy DK-1 czeka na zmiany

Nieruchomość po dawnym częstochowskim TESCO przy DK-1 czeka na zmiany

Nieruchomość po dawnym częstochowskim TESCO przy DK-1 czeka na zmiany. Market nie działa przy ul. Drogowców od końca września. Nowy właściciel terenu zamierza tam stworzyć nowoczesną galerię handlowo-usługową.

[post_gallery]

Market wraz z towarzyszącym mu pasażem handlowym przy trasie przez lata był chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców Częstochowy, ale także okolicznych miejscowości. Do czasu wybudowania Galerii Jurajskiej było to największe powierzchniowo centrum handlowo-usługowe w mieście. Poza marketem sieci TESCO w pasażu działały liczne punkty usługowo-handlowe, a także gastronomia.


Latem tego roku, po wycofaniu się w Polski angielskiej sieci TESCO, budynek wraz z parkingiem został kupiony przez grupę kapitałową DOR Group zajmująca się obrotem nieruchomości.
Nowy właściciel terenu przy DK-1 jest developerem znanym z realizacji projektów inwestycyjnych takich jak: Szucha Residence, Nad Jeziorem, Anielin Park, Wilanów Residence czy Bemowo Park. Ma na swoim koncie także inwestycje związane z powierzchniami biurowymi, jak i wielkopowierzchniowe projekty usługowo-techniczne.

Transakcja dotyczyła zakupu gruntu o łącznej powierzchni 65 tys. mkw., w tym powierzchni komercyjnej sięgającej 20 tys. mkw. DOR Group jest nowym właścicielem hipermarketu Tesco, stacji benzynowej oraz parkingu w Częstochowie przy ul. Drogowców. Z komunikatu wydanego latem przez firmę wynikało, że zamierza ona zmodernizować obiekt przy Drogowców i stworzyć tam atrakcyjną galerię handlową, która przyciągnie klientów i różnorodne portfolio najemców.


Póki co, na razie prace związane z tą inwestycją jeszcze się nie rozpoczęły. Na miejscu działa już tylko apteka, kiosk z prasową, jeden punkt usługowy oraz sklep zoologiczny. Reszta stoi pusta.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here