fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeNielegalne salony gier na Wrzosowiaku

Nielegalne salony gier na Wrzosowiaku

Częstochowska policja wykryła nielegalne maszyny do gier w dwóch salonach znajdujących się w dzielnicy Wrzosowiak. Teraz sprawą zajmie się Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie, funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w 2 salonach gier w dzielnicy Wrzosowiak 9 maszyn, na których zainstalowane były niezgodne z prawem gry hazardowe.

We wtorek ponownie weszli do jednego z tych salonów i ujawnili pięć nowych nielegalnych automatów – informuje Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy KMP. – Zabezpieczone urządzenia wraz z dokumentacją zostały przekazane do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie.

To kolejny przypadek ujawnienia przez częstochowskich policjantów nielegalnego hazardu. Jak podliczono, od początku roku zabezpieczyli oni już 41 automatów do gier hazardowych – 17 w Kłomnicach i 24 w Częstochowie.

Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, właścicielom grożą surowe kary pieniężne w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu – informuje rzecznik prasowy częstochowskiej policji. – Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -