Niedźwiadki z Przemyśla lepsze od koszykarzy AZS Częstochowa

Nie udał się wyjazd koszykarzom AZS Częstochowa na mecz 2 ligi do Przemyśla. Biało-zieloni przegrali z Niedźwiadkami 57:66. O porażce częstochowian zadecydowała trzecia kwarta, bo pozostałe trzy części meczu były niezwykle zacięte.

Mecz w Przemyślu rozpoczął się pomyślnie dla częstochowian. Goście wygrali pierwszą kwartę 24:23. W drugich 10 minutach gry był remis 10:10 i na przerwę koszykarze AZS Częstochowa schodzili prowadząc 34:33.

Niestety, ale po raz kolejny w tym sezonie zespół AZS zaprezentował się źle po przerwie. Trzecią kwartę częstochowianie przegrali 6:16 i gospodarze objęli 9 punktowe prowadzenie. Ostatnia część meczu ponownie była wyrównana i zakończyła się remisem 17:17, ale mecz wygrali gospodarze 66:57.

W drużynie AZS najwięcej punktów rzucił Dawid Józefowski (17). Wspierali go Tomasz Nogalski (14), Dawid Szulc (12) i Marcin Majcherek (11).

Koszykarze AZS Częstochowa w 13 meczach wywalczyli 17 punktów (4 wygrane, 9 porażek) i zajmują 10. pozycję w tabeli grupy C 2 ligi.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – AZS Częstochowa 66:57 (23:24, 10:10, 16:6, 17:17)

AZS: D. Józefowski 17, T. Nogalski 14, D. Szulc 12, M. Majcherek 11, P. Łaszewski 2, P. Młynarczyk 1, K. Ligęza 0, D. Rak 0, S. Spychała 0, H. Hajduś 0.