fbpx
Strona głównaPolecaneNiedziela Palmowa ze święceniem palm, ale bez procesji. W Wielką Sobotę święcenie...

Niedziela Palmowa ze święceniem palm, ale bez procesji. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego

Święta Wielkanocne kolejny raz będziemy spędzać w dobie pandemii. W związku z tym nie wszystko będzie się obywać tak, jak zwykle. Zmiany zaczną się już od Niedzieli Palmowej. W parafiach Archidiecezji Częstochowskiej podjęto decyzję, że co prawda odbędzie się święcenie palm wielkanocnych, ale bez procesji.

Wydział Duszpasterstwa wydał komunikat, w którym określił wytyczne dla kapłanów i wiernych na nadchodzące święta. Najważniejsza informacja jest taka, że pojutrze odbędą się uroczystości Niedzieli Palmowej ze święceniem palm, ale bez procesji, a w Wielką Sobotę będziemy mogli w świątyniach tradycyjnie poświęcić pokarm.

Święcenie palm oraz pokarmów będzie się odbywać na terenie świątyni lub na placach kościelnych. Wszystkie uroczystości mają się przebiegać z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz bezpiecznego dystansu.

Podczas rezurekcji nie będzie tradycyjnych procesji, a jedynie procesja uproszczona od Grobu Pańskiego do prezbiterium. Aby umożliwić wiernym bezpieczny udział w modlitwie w kościołach, parafie będą mogły zwiększać liczbę mszy świętych.

Arcybiskup Wacław Depo zdecydował ponadto, że księżą z Archidiecezji Częstochowskiej podczas mszy świętych mają nosić maseczki. Z obowiązku tego został zwolniony jedynie główny celebrans.

Nowe limity wiernych w kościołach będą obowiązywać już od jutra. Od 27 marca jeden wierny będzie mógł przypadać na 20 metrów kwadratowych kościoła.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here