Nie było chętnych na kupno Huty Częstochowa

0
365


Nie było chętnych na kupno Huty Częstochowa. Na wczorajszy przetarg na sprzedaż zakładu nie wpłynęła żadna oferta. Jak informuje portal gospodarczy wnp.pl, dotychczasowy dzierżawca Huty złożył wniosek o zakup zakładu z wolnej ręki.


Do sądu częstochowskiego wpłynął wniosek syndyka Huty o zatwierdzenie warunków kolejnego przetargu. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść do piątku.
Cena wywoławcza wynosiła 250 mln zł netto. Prawo pierwokupu miał dotychczasowy dzierżawca, spółka Sunningwell International Polska. Na środowy przetarg także od niego nie wpłynęła żadna oferta.


Przypomnijmy, że Huta znajduje się w stanie upadłości. Wniosek o upadłość likwidacyjną zarząd spółki ISD Polska, właściciela Huty Częstochowa, złożył w sądzie pod koniec czerwca 2019 roku. Upadłość została ogłoszona 4 września 2019 r. W połowie września ubiegłego roku syndyk przedsiębiorstwa podpisał, na 12 miesięcy, z prawem pierwokupu zakładu, umowę dzierżawy majątku ISD Huty Częstochowa ze spółką Sunningwell International Polska.

(Fot. wikipedia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here