fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka"Nerwica natręctw" w Częstochowie. Reżyseruje Artur Barciś, gra m.in. Jowita Budnik

“Nerwica natręctw” w Częstochowie. Reżyseruje Artur Barciś, gra m.in. Jowita Budnik

W niedzielę, 7 listopada scena Filharmonii Częstochowskiej należeć będzie do komedii “Nerwica natręctw”. Na spektakl zaprasza Impresariat Adria Art.

“Nerwica natręctw” to francuska komedia autorstwa Laurenta Baffie. To lekki sposób na to, by opowiedzieć o skomplikowanych osobowościach i naprawdę poważnych problemach. Za reżyserię odpowiada związany z Częstochową niezwykle lubiany aktor Artur Barciś.

"Nerwica natręctw" w Częstochowie. Reżyseruje Artur Barciś, gra m.in. Jowita Budnik 1
“Nerwica natręctw” (mat. Adria Art)

Akcja doskonałego spektaklu toczy się poczekalni u genialnego psychiatry. Nerwów nie brakuje, bowiem kolejka oczekujących na wizytę jest długa, a specjalista się spóźnia. Nikt nie chce czekać, atmosfera robi się napięta, a różne kłopoty dają o sobie znać. Pacjenci zmagają się bowiem z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Lekarza nie ma, więc oczekujący zaczynają leczyć się sami. Prowadzi do nieoczekiwanych rozwiązań. “Nerwica natręctw” to nie tylko zabawny, ale i mocno przewrotny spektakl.

Sawka, Budnik, Wardejn…

"Nerwica natręctw" w Częstochowie. Reżyseruje Artur Barciś, gra m.in. Jowita Budnik 2
“Nerwica natręctw” (mat. Adria Art)

Doborową obsadę komedii tworzą: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman (zamiennie Katarzyna Ankudowicz i Małgorzata Rudzka), Artur Barciś (zamiennie Andrzej Zieliński), Zdzisław Wardejn oraz Rafał Królikowski (zamiennie Kamil Kula).

“Nerwicę natręctw” sprowadzi do Częstochowy Impresariat Adria Art. “Spektakl zagości na scenie filharmonii już w niedzielę, 7 listopada. I to dwukrotnie, bo o godz. 16 i 19.30. Dodajmy jednak, że to propozycja dla widzów od 18. roku życia.

Bilety w zależności od miejsc kosztują 75, 95 i 125 zł. Można je nabyć za pośrednictwem strony adria-art.pl. Rezerwacja telefoniczna pod numerem 605 555 676.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -