fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneNękał żonę, odpowie przed sądem za stalking

Nękał żonę, odpowie przed sądem za stalking

Nękał żonę, zdemolował i podpalił jej samochód oraz niszczył drzwi do mieszkania – stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa Częstochowa -Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu Marcinowi J. Mężczyzna jest oskarżony o stalking.

Jak ustaliła prokuratura, od początku kwietnia do końca maja tego roku Marcin J. uporczywie nękał swoją żonę, z którą pozostawał w separacji. Zachowanie Marcina J. wzbudziło u kobiety uczucie ciągłego zagrożenia oraz istotnie naruszało jej prywatność.

– Stalking polegał na śledzeniu i obserwowaniu pokrzywdzonej oraz prezentowaniu swojej obecności w pobliżu jej miejsca zamieszkania o różnych porach dnia i nocy. – przekazał prokurator Tomasz Ozimek. rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury. – Marcin J. oblał także czterokrotnie drzwi wejściowe do jej mieszkania płynem służącym do odstraszania dzików, wywołującym odór i mdłości. Na podstawie opinii biegłego z zakresu chemii stwierdzono, że płyn, którym oblano drzwi zawiera kwas masłowy, posiadający intensywny i trudny do zniesienia zapach zjełczałego tłuszczu. Pozbycie się tego zapachu jest możliwe jedynie poprzez ozonowanie pomieszczeń.

Na tym mężczyzna nie poprzestał. Dokonał poważnych zniszczeń samochodu żony, polegających na zarysowaniu pojazdu śrubokrętem, urwaniu bocznych lusterek, wgnieceniu dachu i przebiciu wszystkich opon.

– W ten sposób oskarżony spowodował szkodę w wysokości 45.000 złotych – poinformował prokurator Ozimek. – Po upływie 3 dni od tego zdarzenia Marcin J. ponownie zniszczył użytkowany przez żonę samochód, poprzez jego podpalenie i spowodowanie szkody w wysokości 73.000 złotych.

Marcin J. został zatrzymany pod koniec maja 2021 roku i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Przyznał się do winy.  
Jak ustalono w toku śledztwa, mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa zniszczenia mienia, oszustwa i prowadzenia pojazdu bez uprawnień.

Przestępstwo uporczywego nękania – stalking – jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, a przestępstwo zniszczenia mienia karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -