Częstochowianka Natalia Gryglewska nową Miss Polonia 2020

0
1150
Miss Polonia 2020

8 marca 2021 roku podczas konkursu na Miss Polonia 2020 miano Najpiękniejszej zdobyła Natalia Gryglewska z Częstochowy.

Częstochowianka Natalia Gryglewska nową Miss Polonia 2020 1
Fot. Miss Polonia 2020

Miss Polonia to konkurs z długą tradycją, bo organizowany jest już od 1929 roku. Tegoroczna Finałowa gala odbyła się w Dzień Kobiet 8 marca w Teatrze Wielkim w Łodzi. W wydarzeniu poza samymi uczestniczkami wzięły udział także gwiazdy Polskiego formatu, były to m.in. Katarzyna Cichopek, Agnieszka Kaczorowska czy Alicja Szemplińska.

Jak można przeczytać na stronie internetowej konkursu:

– „Miss Polonia to kobieta nie tylko piękna, ale również inteligentna, elokwentna, która nie jest obojętna na pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Miss Polonia aktywnie wspiera działalność charytatywną pomagając domom dziecka, fundacjom, dzieciom chorym i biednym.

O tytuł Najpiękniejszej Polki walczyło 20 kandydatek. Finalistki zaprezentowały się w pokazach mody. Oceniane były w strojach wieczorowych, ślubnych oraz w samej bieliźnie. W składzie oceniającego jury znaleźli się m.in.: aktorka Katarzyna Cichopek, była miss Agata Biernat, komik Mariusz Kałamaga, Sylwia Romaniuk, aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska, Magdalena Pieczonka czy aktor Tomasz Ciachorowski. 

Wyniki konkursu Miss Polonia 2020:

  1. Pierwsze miejsce i tym samym tytuł Najpiękniejszej Polki otrzymała Natalia Gryglewska z numerem 9 – Częstochowa, woj. śląskie, 22 lata, wzrost 173 cm;
  2. Drugie miejsce (I wicemiss) otrzymała Klaudia Wonatowska z numerem 7 – Chełmża, woj. kujawsko-pomorskie 23 lata, wzrost 172 cm;
  3. Trzecie miejsce otrzymała Faustyna Wespińska z numerem 15 (II wicemiss) – Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, 24 lata, wzrost 175 cm.
Częstochowianka Natalia Gryglewska nową Miss Polonia 2020 2
Fot. Miss Polonia 2020

Natalia Gryglewska przejęła koronę z rąk ubiegłorocznej miss Karoliny Bielawskiej. 

– „Mam na imię Natalia, mam 22 lata. Aktualnie mieszkam w Częstochowie. W ubiegłym roku skończyłam dietetykę kliniczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w dalszym ciągu kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Warszawie. Moim największą pasją są podróże. Wzięłam udział w konkursie bo z reguły jestem osobą, która lubi nowe wyzwania, a także przygodę. Sądzę, że ten konkurs to test dla mnie, na ile mogę pokonać pewne granice – tak opowiadała o sobie Nowa Miss.

Częstochowianka Natalia Gryglewska nową Miss Polonia 2020 3
Fot. Miss Polonia 2020

Dzięki tytułowi Natalia będzie teraz reprezentować Polskę na najważniejszych konkursach miss na świecie.

Wcześniej tytuł Miss Polonia trafiał m.in. do: Anety Kręglickiej – jedynej polskiej Miss Świata, Ewy Wachowicz, Rozalii Mancewicz, Marceliny Zawadzkiej, Pauliny Krupińskiej, czy Izabelli Krzan.