fbpx
Strona głównaPodróżeNastały upały, więc na ulice Częstochowy wyjechały polewaczki

Nastały upały, więc na ulice Częstochowy wyjechały polewaczki

Nastały upały, więc na ulice Częstochowy wyjechały polewaczki. Miejski Zarząd Dróg i Transportu od dzisiaj, w związku ze stałym wzrostem temperatury i prognozowaną falą upałów zleca firmie odpowiedzialnej za zimowe i letnie utrzymanie dróg usługę polewania ulic w centrum miasta.

Polewanie dróg wodą, pozwoli na obniżenie temperatury nawierzchni, a dodatkowo oczyści ją z pyłu i kurzu.

Jak zapowiada rzecznik prasowy MZD, Maciej Hasik, polewanie ulic auto-polewaczką będzie powtarzane codziennie od dzisiaj do odwołania, z częstotliwością trzy razy w ciągu dnia od godz. 9.00 do 11.00, od godz. 12.00 do godz. 14.00 i od godz. 15.00 do godz. 17.00. Polewaczki mają kursować na następujących miejscach w mieście: ul. Mirowska (od centrum do wiaduktu nad trasą DK-1), ul. Warszawska (od centrum do Al. Jana Pawła II), Aleja Najświętszej Marii Panny (ulice i środkowy pasaż), Aleja Sienkiewicza, ul.Śląska, ul. Kilińskiego (od centrum do Al. Jana Pawła II), ul. Dąbrowskiego (od centrum do Al. Jana Pawła II), ul. Nowowiejskiego, ul. Sobieskiego oraz ul. Piłsudskiego.

Polewanie zostanie zakończone w momencie spadku temperatury bądź wystąpienia opadów deszczu. Na to jednak szybko się nie zanosi, bo Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenia dotyczące upału, który ma się utrzymać co najmniej do wtorku. Wydano ostrzeżenia I i II stopnia dla 14 województw, w tym także dla województwa śląskiego. W ciągu dnia możemy się spodziewać nawet 34 stopni C w cieniu, a nocą temperatur sięgających 20 stopni.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here