Narodowe Święto Niepodległości w Radomsku

0
459
fot. UM w Radomsku

Miejskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

W programie obchodów 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości będzie między innymi:

Podczas Miejskich Obchodów 11 listopada odbędzie się uroczysta Msza Święta w Kolegiacie Św. Lamberta o godzinie 11.00, po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, która znajduję się na murze Muzeum Regionalnego w Radomsku, natomiast o godzinie 18.00 odbędzie się koncert “Pocket Concert – Fantazja Polska, czyli Paderewski all inclisive” w wykonaniu Fundacji “Fabryka Sztuki” wstęp za wejściówkami w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Wydarzenia, które będą towarzyszyły podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości to między innymi:
Od 4 do 30 listopada będzie dostępna wystawa książek ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku “Listopad 1918”.

Od 6 do 7 listopada odbędzie się V Otwarty Ogólnopolski Turniej o Mistrzostwo Radomska. Turniej dla dzieci i młodzieży będzie miał miejsce 6 listopada, natomiast Turniej dla osób pełnoletnich 7 listopada w Hali Sportowej przy ul. Św. Jadwigi Królowej 20 w Radomsku, zapisy na [email protected] do 4 listopada.

7 listopada odbędzie się Radomszczański Bieg Niepodległości, start o godzinie 11.11 w PSP w Radomsku, dystans biegu to około 10 km, zapisy w MOSiR Radomsko.

8 listopada w godzinach od 15.30 do 18.30 odbędzie się “Patriotyczny wieczór historycznych gier planszowych”, będzie to wydarzenie edukacyjne, w Muzeum Regionalnym w Radomsku Galeria w oknie “11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.

10 listopada od godziny 18.00 będzie miał miejsce Festiwal Puls Literatury, podczas którego będzie między innymi: koncert Piosenki poetyckiej, rozstrzygnięcie X ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej oraz prelekcja dr hab. Natalii Lemann w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

12 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się Wieczornica “Dla Niepodległej” w wykonaniu Chóru Seniora MDK “Złota Nutka” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, natomiast o godzinie 20.00 będzie Polska Noc Filmowa, podczas której zostaną wyemitowane takie filmy jak: “Żeby nie było śladów”, “Wesele” czy “Najmro”. Bilety w cenie 39 złotych – karnet na 3 filmy, a na pojedyncze tytułu 17 zł bilet normalny, 15 ulgowy a 14 zł bilet grupowy, w Miejskim Domu Kultury w radomsku.

Od 13 do 14 listopada odbędzie się Pieszy Maraton Niepodległości organizowany przez ZHP Radomsko. Trasa maratonu to: Radomsko – Grzebień – Orzechów – Wapienniki – Widawka – Klizin – Lipowczyce – Kotków – Wola Kotkowska – Chrzanowice – Gertrudów – Pudzików – Pirowy – Kamieńsk 50 km – Pirowy – Pudzików – Gertrudów – Chrzanowice – Wola Kotkowska – Kotków – Lipowczyce – Klizin – Widawka75km – Wapienniki – Orzechów – Grzebień – Radomsko 100km
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie medali odbędzie się 14 listopada o godzinie 12.00 przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.

13 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się koncert “Nasza droga do Niepodległej” w wykonaniu Radomszczańskiego Chóru Seniorów “Romantica”, wstęp za wejściówkami, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

14 listopada o godzinie 10.30 będzie Mała Pasja #bajkizpolski – “Razem, czyli o tym jak dobrze spędza się czas z drugim człowiekiem”. Będzie to projekcja bajek z serii “Przytul mnie”, “Żubr pomponik”, “Pamiętnik Florki”, “Mami Fatale”, towarzyszyć będą im rodzinne warsztaty plastyczne, bilety 10 zł, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, natomiast o godzinie 17.00 będzie miał miejsce jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia działalności Fundacji Inicjatyw Kulturalnych pt. “Nie gubić diamentów”, w wykonaniu Orkiestry kameralnej “Primuz” Akademii Muzycznej im. G. I K. Bacewiczów w Łodzi oraz stypendystów FIK: Szymona Teleckiego, Łukasza Trepczyńskiego, Mateusza Dudy i Przemysława Wojciechowskiego, wstęp za zaproszeniami, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Narodowe Święto Niepodległości w Radomsku 1
mat. UM w Radomsku

K KIK