fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneNapadł na nastolatkę w Parku Lisiniec

Napadł na nastolatkę w Parku Lisiniec

Policjanci z I Komisariatu Policji w Częstochowie zatrzymali mężczyznę, który pod koniec maja napadł na osiemnastolatkę. Do napaści doszło w Parku Lisiniec.

Młoda kobieta została zaatakowana 28 maja. Tego dnia wypoczywała w Parku Lisiniec. Kiedy tam spacerowała, napadł na nią 31-letni mężczyzna.

– Mężczyzna najpierw uderzył ją w plecy, a gdy ofiara się przewróciła, siłą ją przytrzymał i zagroził użyciem noża – informuje Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Gdy przestraszona 18-latka oddała mu wszystkie swoje pieniądze, mężczyzna uciekł. Następnego dnia kobieta zgłosiła się do jednostki i złożyła zawiadomienie o popełnionym na jej szkodę przestępstwie.

Policyjny patrol niespełna dwie godziny później zatrzymał 31-letniego napastnika. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego na wniosek prokuratora sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi do 12 lat więzienia, ale za dopuszczenie się tego czynu w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -