fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka2 kwietnia w Częstochowie zobaczymy „Dobrze się kłamie”, a co potem przygotowała...

2 kwietnia w Częstochowie zobaczymy „Dobrze się kłamie”, a co potem przygotowała Adria Art?

W sobotę, 2 kwietnia Adria Art zaprasza na komedię „Dobrze się kłamie”, jednak to nie jedyna data, którą powinni zapamiętać wielbiciele dobrej rozrywki.

“Dobrze się kłamie” to spektakl oparty na filmie Paola Genovesego, adaptacji dokonał zaś Bartosz Wierzbięta (który zasłynął jako twórca dialogów polskiej wersji „Shreka”). I tak zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu. Co ujawnią odczytane publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka?

Za reżyserię spektaklu wyprodukowanego przez Katarzynę Fukacz i Damiana Słonina (czyli Tito Productions, odpowiedzialne także za m.in. „Inteligentów”) odpowiada Marcin Hycnar. Obsadę tworzą: Magdalena Lamparska, Katarzyna Kwiatkowska, Marta Ścisłowicz, Bartłomiej Topa, Marcin Perchuć, Jakub Wieczorek oraz Wojciech Zieliński.

Tego, jak skończy się ta niebezpieczna gra, przekonamy się w sobotę, 2 kwietnia. Kinowy hit będzie grany na deskach filharmonii o godz. 16 i 18.30. Bilety (w zależności od miejsc) kosztują 80, 100, 120 i 140 zł.

2 kwietnia w Częstochowie zobaczymy „Dobrze się kłamie”, a co potem przygotowała Adria Art? 1
Spektakl “Dobrze się kłamie” (fot. Adria Art)

„Porwanie” – 25 kwietnia

Z kolei w poniedziałek, 25 kwietnia Adria Art zaprosi widzów na nowy spektakl w reżyserii Artura Barcisia. „Porwanie” to komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.

Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny, a w jego głowie pojawiają się pomysły z pozoru niemożliwe do zrealizowania. A jednak! Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych – porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację! Jak łatwo się domyślić – nic nie przebiega zgodnie z planem. Brak doświadczenia, kłótnie w rodzinie i tajemnicza kobieta sprawiają, że historia przyniesie wszystkim mnóstwo niespodzianek! – zapowiada organizator.

Publiczność czeka nie tylko kryminalna intryga, ale i zaskakujące zwroty akcji. Nie brakuje również doborowej obsady. Oprócz reżysera tworzą ją Katarzyna Ucherska, Damian Kulec, Antoni Pawlicki i Piotr Grabowski (zamiennie Marcin Perchuć).

„Porwanie” będzie miało miejsce o godz. 19. Bilety kosztują 60, 90, 100 i 130 zł. Uwaga: podczas spektaklu są wykorzystywane efekty pirotechniczne.

2 kwietnia w Częstochowie zobaczymy „Dobrze się kłamie”, a co potem przygotowała Adria Art? 2
“Porwanie” (mat. Adria Art)

„Między łóżkami” – 21 maja

Także kolejny miesiąc należeć będzie do Artura Barcisia. Wszystko za sprawą dobrze znanego już publiczności tytułu „Między łóżkami”. Tekst Norma Fostera w tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego także wyreżyserował związany z Częstochową artysta.

Spektakl przedstawia losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. W sumie na scenie zobaczymy 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów. Historie dzieją się w sześciu pokojach, w których jedynym stałym elementem jest łóżko.

2 kwietnia w Częstochowie zobaczymy „Dobrze się kłamie”, a co potem przygotowała Adria Art? 3
“Między łóżkami” (fot. Adria Art)

21 maja na scenie Filharmonii Częstochowskiej oprócz Barcisia wystąpią Katarzyna Skrzynecka (zamiennie Joanna Kurowska), Katarzyna Ankudowicz (zamiennie Maria Niklińska i Paulina Gałązka), Lesław Żurek (zamiennie Robert Majewski i Paweł Domagała) oraz Radosław Pazura. Komedia będzie grana o godz. 16 i 19.30, a bilety kosztują 70, 90, 100 i 140 zł.

Bilety na każdy z powyższych spektakli można zakupić za pośrednictwem strony adria-art.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -