fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaNajpierw wernisaż, potem spotkanie autorskie. Na oba wydarzenia 3 lutego zaprasza OPK...

Najpierw wernisaż, potem spotkanie autorskie. Na oba wydarzenia 3 lutego zaprasza OPK „Gaude Mater”

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza tego samego wieczora, w najbliższy piątek, na dwa wydarzenia – otwarcie wystawy malarstwa Marii Cieślak- Gurgul oraz spotkanie autorskie z debiutującą thrillerem pisarką Aleksandrą Śmigielską.

Wernisaż wystawy prac Marii Cieślak-Gurgul odbędzie się w siedzibie Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” (przy ul. Dąbrowskiego 1) o godz. 18. Z kolei godzinę później, w ramach cyklu „Literacki Piątek”, zaplanowano spotkanie autorskie z pisarką Aleksandrą Śmigielską.

Maria Cieślak-Gurgul to artystka urodzona w naszym mieście. Jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego dawnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (dziś UJD), członkinią Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza oraz Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” w Opolu. Prezentowała swoje obrazy na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych. Najchętniej stosuje technikę olejną na płótnie. Sięga również po akryle, pastele i akwarele. Tematyką jej prac są najczęściej pejzaże, architektura, kwiaty, portrety, kompozycje figuralne.

W 2021 roku prezentowała, wspólnie z Ireną Młynarczyk, wystawę „Światy równoległe”. Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m. in. w Szwecji, Finlandii, Francji.”

Z kolei Aleksandra Śmigielska  jest autorką wielokrotnie nagradzaną w konkursach organizowanych m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu i Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. Warsztat pisarski doskonaliła pod okiem Katarzyny Bondy, Wojciecha Chmielarza i Marty Guzowskiej. Pisarka debiutuje powieścią „Oszustka”, określoną przez wydawcę jako błyskotliwy thriller psychologiczny silnie osadzony w nurcie domestic noir. Premiera książki odbyła się 25 stycznia.

Wstęp na oba piątkowe wydarzenia jest wolny. Szczegóły: gaudemater.pl.

mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV