fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaPrzyznano nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury

Przyznano nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury

W sobotnie popołudnie, 14 stycznia podczas „Koncertu Noworocznego” wręczone zostały Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury.

Wręczenie tych szczególnych nagród towarzyszyło „Koncertowi Noworocznemu:, na który w pierwszej połowie stycznia zaprosił lubliniecki Miejski Dom Kultury. Pierwszą nagrodzoną była Julia Sekulska, nominowana do nagrody przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń.Niezwykle utalentowana lubliniecka skrzypaczka i wokalistka, zdobyła pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym – II International Gloria Artist Competition w Wiedniu oraz drugą nagrodę w IX Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków im. prof. Mirosława  Ławrynowicza w Płocku

Przyznano nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury 1
Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury (fot. MDK w Lublińcu)

Następnie nagrody otrzymali nominowani przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu:  Marzena Zająć oraz Karolina Groblińska-Kandora.

Pierwsza z wymienionych jest wieloletnia instruktorką sekcji artystycznych lublinieckiego MDK. Pod jej skrzydłami dzieci i młodzież rozwijają umiejętności malarskie i plastyczne. Uczestnicy zajęć podkreślają jej profesjonalizm i doceniają cenne wskazówki, które pozwalają im rozwijać swój talent. Jednocześnie instruktorka pozostawia wiele miejsca na kreatywność i własne pomysły, rozbudzając przy tym pasję do sztuki i artystycznej formy wyrazu. Była odpowiedzialna za przygotowanie wystawy ,,Święto młodej sztuki’’ związanej z sekcją malarstwa emocjonalnego i pracowni plastycznej MDK. W 2022 r. blisko 20 uczestników zajęć Marzeny Zająć zostało laureatami lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów plastycznych.

Z kolei Karolina Groblińska-Kandora to doświadczona kierownik Działu Organizacji Imprez Miejskiego Domu Kultury. Od 15 lat zajmuje się organizacją imprez. To też autorka i koordynatorka wielu projektów. W 2022 r. koordynowała imprezy jubileuszowe z okazji 750-lecia Lublińca (organizowane z ramienia MDK), a także sprawowała nadzór nad koordynacją projektów oraz rozliczeniem wniosków z programów dotacyjnych, na które Miejski Dom Kultury w Lublińcu otrzymał dofinansowanie.

Przyznano nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury 2
Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury (fot. MDK w Lublińcu)

Nagrodzone zostały także Mażoretki Szafir I, których instruktorem prowadzącym jest Małgorzata Prowda. Najstarsza grupa mażoretek- Szafir I w 2022 r. zdobyła m.in.. srebrny medal w Europejskim Pucharze Mażoretek w Novigradzie w Chorwacji. Wicemistrzynie Europy są także laureatkami pierwszych miejsc w V Online Majorette International Grand Prix 2022 w kategorii trio klasyczne batony nastolatki i małe grupy pompony nastolatki. Dziewczęta zdobyły również pierwsze miejsce w kategorii Najlepsze Mażoretki w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana w Lloret de Mar i Barcelonie oraz wspólnie z orkiestrą Grand Prix całego festiwalu.

Kolejną nagrodzoną przez burmistrza grupą była Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty. Jako najważniejsze osiągnięcia orkiestry minionym roku wymieniono „Koncert Noworoczny” z repertuarem zespołu Bee Gees oraz „Wielki Jubileuszowy Koncert Lublińczan”. Sukcesem był też udział w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana i pierwsze miejsce w kategoriach: musztra paradna, koncert sceniczny, najlepsze wykonanie Sardany, najlepsze solo Marta Kijas oraz nagroda Grand Prix za całokształt.

Przyznano nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury 3
Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury (fot. MDK w Lublińcu)

Tytuł Ambasadora Miasta Lublińca w uznaniu za szczególny wkład w życie kulturalne miasta oraz jego promocję w kraju i za granicą otrzymał Krzysztof Gembała. To wieloletni nauczyciel muzyki i kompozytor, autor tekstu i muzyki do Hymnu Miasta Lublińca, a także piosenki „Moje miasto”, powstałych z okazji jubileuszu 750-lecia Miasta Lublińca.

Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

mat. MDK w Lublińcu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -