fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaNa te koncerty częstochowianie czekają! Na scenie: „10 Tenorów” i Dżem

Na te koncerty częstochowianie czekają! Na scenie: „10 Tenorów” i Dżem

Koncerty „10 Tenorów” i legendarnej grupy Dżem to sztandarowe pozycje, które organizuje w naszym mieście Agencja Brussa. O każde z nich publiczność dopytuje z dużym wyprzedzeniem.

Jak już zapowiadaliśmy, do Częstochowy powróci tak lubiany przez publiczność zespół „10 Tenorów”. Muzyczna wizyta będzie miała miejsce już 28 listopada o godz. 19. Miejscem występu będzie tradycyjnie Filharmonia Częstochowska.

Koncert podzielony zostanie na dwie części. Pierwszą zainauguruje muzyka znana z filmowego przeboju “Vabank”. Melomani usłyszą również choćby toast z opery “Traviata”, “Forever and ever” z repertuaru Demisa Roussosa, “Canto della terra” z repertuaru Andrea Bocellego czy arię “Di Quella Pira” z opery “Trubadur”.

W drugiej odsłonie listopadowego występu Tenorzy wykonają m.in. “Zacznij od Bacha” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, “Belle” z musicalu “Dzwonnik z Notre Dame”, “Marinę” z repertuaru Gipsy Kings oraz przebój Toma Jonesa “Love Me Tonight”. Z kolei na muzycznej uczty finał zabrzmi kultowe “We Are The Champions” grupy Queen.

Na te koncerty częstochowianie czekają! Na scenie: „10 Tenorów” i Dżem 1
“10 Tenorów” (mat. Agencji Brussa)

Tenorzy zwieńczą listopad, grudzień należy do Dżemu

Także występy zespołu Dżem mają w naszym mieście wiernych fanów. Z niecierpliwością czekają oni na 10 grudnia. Wówczas o godz. 19 scena Filharmonii Częstochowskiej należeć będzie do polskich Rolling Stonesów.

Dżem zawsze gwarantuje „solidne” granie. Grudniowy koncert zapowiadany jest jako ponad dwugodzinny. Nie braknie mistrzowskich solówek i kultowych już tekstów. Z utworów, które zespół ma w swoim dorobku, można utworzyć wiele różnorodnych setlist. Nic w tym dziwnego: Dżem gra przecież od ponad 40 lat. Każdy kolejny jubileusz obchodzi hucznie, w gronie wypełniających Spodek po brzegi fanów. Wspomniane czterdziestolecie fetowano w 2019 r.

Na te koncerty częstochowianie czekają! Na scenie: „10 Tenorów” i Dżem 2
Dżem (fot. agencja Brussa)

– Wszyscy wiemy z serialu, że to piękny wiek, choć fani Dżemu powiedzą raczej, że to wspaniała jest maszyna, choć ma już 40 lat (…) Poza tym to Dżem dobrze znany i kochany. Ci sami muzycy – sześciu na scenie i dwóch ponad nią. Te same – choć zawsze podane trochę inaczej – utwory. Ta sama magia, podobne wzruszenia – napisał o jubileuszu Jan Skaradziński.

Ci na scenie to: Maciej Balcar, Janusz Borzucki, Adam Otręba, Beno Otręba, Jerzy Styczyński oraz Zbigniew Szczerbiński. Nad nimi czuwają zaś, ci dwaj ciałem już nieobecni – Ryszard Riedel i Paweł Berger.

Gdzie kupić bilety?

Bilety na koncert „10 Tenorów” kosztują 120 zł (parter) i 100 zł (balkon), a te na występ Dżemu – 135 zł (parter) i 120 zł (balkon). Można o nie pytać w kasie filharmonii, a także w sieci salonów Media Markt.

Sprzedaż prowadzona jest również on-line za pośrednictwem portali www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl oraz www.ebilet.pl. Zamówienia zbiorowe i informacje – tel. 737 567 014, [email protected] Szczegóły: agencjabrussa.pl.

Przypomnijmy, że bilety na oba wydarzenia – ufundowane przez Agencję Brussa – rozdawaliśmy również w ramach czterech konkursów dla Czytelników. Za każdym razem cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem. Laureatom raz jeszcze gratulujemy.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -