fbpx
Strona głównaPolecaneNa Północy koniec dużej inwestycji drogowej – ulica św. Brata Alberta rozbudowana,...

Na Północy koniec dużej inwestycji drogowej – ulica św. Brata Alberta rozbudowana, odwodnienie wykonane

Na Północy koniec dużej inwestycji drogowej – ulica św. Brata Alberta rozbudowana, odwodnienie wykonane. Miasto zakończyło trzecią pod względem wielkości, po Kiedrzynie i Grabówce, dużą inwestycję drogową w mieście.

 Udało nam się połączyć kolejną inwestycję kluczową z punktu widzenia bezpieczeństwa powodziowego Częstochowy z poprawą jakości sieci drogowej w dzielnicy – podsumowuje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. –Odwodnienie części dzielnicy było możliwe dzięki naszym staraniom o fundusze europejskie, które pozyskaliśmy poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przy tej okazji, dorzucając więcej własnych środków, zdołaliśmy przebudować trzy ulice, o które wnioskowali mieszkańcy i radni. Drogowy element tej inwestycji jest niemal tak ważny, jak ten środowiskowy.

W ramach prac prowadzonych na Północy przebudowę przeszły trzy ulice – Lawendowa, Hiacyntowa (na obu powstały zbiorniki chłonno-odparowujące) oraz ul. św. Brata Alberta – na odcinku od ul. Pileckiego do ul. Makuszyńskiego.

Inwestycja była finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Osi priorytetowej II Programu Operacyjnego Ochrona środowiska. Wartość robót sięgnęła niemal 12 mln 600 tys. zł – z tego koszty kwalifikowane to prawie 4 mln 300 tys. zł, a niekwalifikowane – bez mała 8 mln 300 tys. brutto. Wykonawcą odwodnienia części dzielnicy Północ wraz z częścią drogową była firma ,,Drog–Bud”.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -