Na Kościelnej ruszył remont

0
181

Za blisko 6,5 mln złotych ruszyła rozbudowa ulic Artyleryjskiej i Kościelnej. Inwestycja prowadzona jest na odcinku od ul. Matejki do przedłużenia ulicy Jagiellońskiej do ul. Kościelnej. Budowa potrwa do listopada przyszłego roku.


Przewidziany do modernizacji odcinek mierzy ponad kilometr długości. Część drogowa obejmuje wykonanie jezdni ul. Artyleryjskiej i ul. Kościelnej oraz przebudowę skrzyżowań z korektą łuków i wymianą nawierzchni na wlotach (z wyłączeniem skrzyżowań ul. Artyleryjskiej z ul. Komandorską i z ul. Oficerską). W ciągu ul. Artyleryjskiej powstaną obustronne odcinki piesze, a istniejący będzie przebudowany. Jednostronny ciąg pieszy w ul. Kościelnej także czeka przebudowa. Wraz z tymi pracami wykonane zostanie oznakowanie, a także nasadzenie zieleni. W planach jest również budowa kanalizacji sanitarnej i przebudowa kanalizacji deszczowej i wodociągu od ulicy Matejki i ulicy Oficerskiej.

Na Kościelnej ruszył remont 1


Na realizację tego zadania miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln złotych z ministerialnego Funduszu Dróg Samorządowych.
Budowa rozpoczęła się w ul. Kościelnej, w związku z czym wyłączony z ruchu jest odcinek Kościelnej między ul. Jagiellońską a Artyleryjską.

(Żródło: UM Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here