Maturzyści nie będą pielgrzymować na Jasną Górę, Droga Krzyżowa ulicami Częstochowy odwołana

0
202

Na stronie internetowej Jasnej Góry pojawia się coraz więcej informacji o odwołanych pielgrzymkach, które miały się odbyć w najbliższych dniach.
O przesunięciu terminu pielgrzymek maturzystów zdecydowała Rada Stała Episkopatu Polski. Rada uznała, że w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, do 29 marca maturzyści nie będą pielgrzymować do Częstochowy.
Metropolita częstochowski, arcybiskup Wacław Depo zdecydował dzisiaj o odwołaniu planowanej na jutro w Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie Drogi Krzyżowej.
“Nie odbędzie się wspólne, zorganizowane nabożeństwo ulicami Częstochowy, natomiast wiernych zapraszam do indywidualnego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej we własnych wspólnotach parafialnych i zakonnych. – napisano na stronie internetowej Archidiecezji Częstochowskiej. – Dzieci i młodzież powinny uczestniczyć w nabożeństwach wyłącznie pod opieką i na odpowiedzialność swych rodziców i opiekunów”.
Z komunikatu Rady Stałej Episkopatu Polski zamieszczonego na stronie internetowej Archidiecezji Częstochowskiej wynika, że biskupom rekomendowane jest udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca osobom w podeszłym wieku, dzieciom, młodzieży oraz wszystkim, którzy czują obawy przed zarażeniem.
Kościoły mają być nadal otwarte, a aktywność księży Rada Episkopatu pozostawia “roztropności duchownych”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here