fbpx
Strona główna Polecane Maturzyści nie będą pielgrzymować na Jasną Górę, Droga Krzyżowa ulicami Częstochowy odwołana

Maturzyści nie będą pielgrzymować na Jasną Górę, Droga Krzyżowa ulicami Częstochowy odwołana

Na stronie internetowej Jasnej Góry pojawia się coraz więcej informacji o odwołanych pielgrzymkach, które miały się odbyć w najbliższych dniach.
O przesunięciu terminu pielgrzymek maturzystów zdecydowała Rada Stała Episkopatu Polski. Rada uznała, że w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, do 29 marca maturzyści nie będą pielgrzymować do Częstochowy.
Metropolita częstochowski, arcybiskup Wacław Depo zdecydował dzisiaj o odwołaniu planowanej na jutro w Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie Drogi Krzyżowej.
“Nie odbędzie się wspólne, zorganizowane nabożeństwo ulicami Częstochowy, natomiast wiernych zapraszam do indywidualnego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej we własnych wspólnotach parafialnych i zakonnych. – napisano na stronie internetowej Archidiecezji Częstochowskiej. – Dzieci i młodzież powinny uczestniczyć w nabożeństwach wyłącznie pod opieką i na odpowiedzialność swych rodziców i opiekunów”.
Z komunikatu Rady Stałej Episkopatu Polski zamieszczonego na stronie internetowej Archidiecezji Częstochowskiej wynika, że biskupom rekomendowane jest udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca osobom w podeszłym wieku, dzieciom, młodzieży oraz wszystkim, którzy czują obawy przed zarażeniem.
Kościoły mają być nadal otwarte, a aktywność księży Rada Episkopatu pozostawia “roztropności duchownych”.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here