Myszków – Wystartowali po raz 43 w Biegu V Stawów im. Zdzisława Burdy

W niedzielę, 5 czerwca, już po raz 43. odbył się Międzynarodowy Bieg V Stawów im. Zdzisława Burdy. W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało łącznie 137 zawodników 94 biegaczy i 43 zawodników nordic walking.

Zwycięzcą 43. Biegu V Stawów w kategorii open został Rafał Formicki z Zawiercia, przed Yuriyem Blahodirem z Ostrowa Wielkopolskiego, III miejsce zajął Dominik Klimek z Olsztyna. Natomiast w kategorii nordic walking zwyciężył Karol Stiller z Częstochowy, na podium znaleźli się także Mariusz Bobrowski z Koniecpola i Mariusz Reczulski z Częstochowy.

Najlepszymi myszkowianami natomiast zostali Piotr Magiera i Tamara Koczur. W biegu udział wzięło również 4 zawodników z Kopřivnice (David Hanke, Radek Raška, Martina Mazáčová, Josef Kvita) naszego miasta partnerskiego w Czechach.

Wyniki 43. Międzynarodowego Biegu V Stawów im. Zdzisława Burdy można zobaczyć TUTAJ .

W biegach towarzyszących wzięły także udział dzieci oraz młodzież, którzy wystartowali w różnych kategoriach wiekowych.

Organizatorem 43. Międzynarodowego Biegu V Stawów im. Zdzisława Burdy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie, a honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, który wręczył wszystkim zwycięzcom medale oraz nagrody.