Myszków – Sprzątanie świata po raz 29

0
256
mat. Starostwo Powiatowe w Myszkowie

Już za kilka dni rozpocznie się 29. edycja akcji  „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2022”  pod patronatem Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka.

Akcja zorganizowana będzie w dniach 16 – 18 września w ramach światowej kampanii „Clean Up the World”, której organizatorem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia z siedzibą w Warszawie. Hasło tegorocznej edycji kampanii to: „Wszystkie śmieci są nasze”.

„Pragnę zwrócić się z apelem do uczniów wszystkich szkół z naszego Powiatu, pracowników jednostek organizacyjnych Starostwa i Gmin, członków kół łowieckich, członków kół wędkarskich i wszystkich mieszkańców Powiatu o czynne włączenie się do akcji” – powiedział Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Starosta zaapelował także do władz gminnych o włączenie do akcji firm, które odpowiedzialne są za odbiór odpadów na terenie gmin, celem zebrania odpadów z przeprowadzonej akcji.

Jak co roku Zarząd Powiatu w Myszkowie (w składzie Starosta Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Członkowie Jolanta Koral, Jarosław Kumor, Tomasz Ośmiałowski) zakupili niezbędny sprzęt do przeprowadzenia akcji, tj. worki i rękawice ochronne.

K KIK