Myszków – Pani Helena Jaszczyńska obchodziła setne urodziny

0
62
fot. UG w Koziegłowach

Pani Helena Jaszczyńska urodziła się w Mzykach i obchodziła 3 sierpnia setne urodziny.

Z wizytą do Jubilatki udali się między innymi: Jacek Ślęczka – Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Agnieszka Kłys – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach oraz Bożena Konopka – sołtys Mzyków.

Obecnie Pani Helena mieszka w domu swej synowej w Woźnikach. 3 sierpnia panował w nim wielki gwar. Zjechali się do niej wnukowie i prawnukowie. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych Gminy Woźniki, reprezentowanych przez Beatę Bacior – zastępcę Burmistrza. Pani Helena nie kryła wzruszenia, życząc wszystkim wiele zdrowia.

Burmistrz Jacek Ślęczka przekazał jubilatce list gratulacyjny od Premiera RP Mateusza Morawieckiego, kwiaty, okolicznościowy prezent a także życzenia wielu kolejnych lat życia w zdrowiu w otoczeniu kochającej rodziny.

Myszków - Pani Helena Jaszczyńska obchodziła setne urodziny 1
fot. UG w Koziegłowach

Pani Helena Jaszczyńska z domu Pilchowiec przez wiele lat mieszkała w Mzykach razem z siedmiorgiem sióstr i braci. W 1937 r. ukończyła Szkołę Podstawową w Gniazdowie. W czasie II wojny światowej została wywieziona na roboty do Niemiec. Po wojnie wróciła do Mzyków, gdzie wyszła za mąż za Czesława Jaszczyńskiego. Później przyszły na świat dzieci – córki Teresa i Alina oraz syn Józef. W 1986 r. została wdową. W 2009 r. przeprowadziła się do córki w Rybniku, a po jej śmierci, do syna w Woźnikach. Obecnie opiekuje się nią synowa, syn ani druga córka już niestety nie żyją. Pani Helena doczekała się 8 wnuków i 6 prawnuków.

K KIK