Myszków – Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

0
277
rekrutacja
archiwum

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy zatrzymali 46-latka, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków.

W jego mieszkaniu mundurowi  znaleźli znaczne ilości narkotyków. Wobec sprawcy sąd zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Stróże prawa zatrzymali kierowcę osobowego volkswagena na ulicy Pułaskiego. Za kierownicą siedział dobrze im znany 46-letni mieszkaniec Myszkowa, który podczas kontroli dziwnie się zachowywał. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Negatywnego wyniku nie dało natomiast badanie narkotesterem, które wykryło w jego organizmie obecność amfetaminy i metaamfetaminy.

46-latkowi została pobrana krew do dalszej analizy. Mężczyzna stracił prawo jazdy a także trafił do policyjnego aresztu. Kryminalni natychmiast przystąpili do działania i przeszukali jego mieszkanie. Znaleźli tam blisko 5000 działek amfetaminy oraz 136 porcji marihuany.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy. 46-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków sprawca odpowie w warunkach tzw. recydywy.

K KIK