Muzeum w Mokrej zaprasza na Noc Muzeów 2022

0
283
mat. UG Miedźno

14 maja odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w cykl ważnych, kulturalnych przedsięwzięć w kraju.

Będzie mieć swoje odzwierciedlenie także na terenie gminy Miedźno.

W najbliższą sobotę na niezwykłą przygodę z kulturą oraz historią zaprasza Muzeum w Mokrej. Zapowiada się nie lada gratka dla dorosłych a także dzieci, dla których przewidziano mnóstwo atrakcji, jak zabawy i warsztaty.

W ich czasie będzie można między innymi poznać tajniki pracy archeologicznej a także  obsługi wykrywacza metalu. Partner wydarzenia czyli Związek Strzelecki zabierze najmłodszych w teren na ciekawy tor przeszkód. Dodatkowo będą mogli zagrać w kapitalne gry planszowe oraz układać puzzle.

Nie zabraknie oczywiście części stricte naukowej, przygotowanej przez opolski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Pracownicy tej instytucji zaprezentują mundur i wyposażenie żołnierzy września 1939 roku oraz wyświetlą i omówią specjalnie przygotowany film.

Dodatkowo Muzeum zaprasza na wystawy. Jedną z nich poświęcono pułkownikowi Łukaszowi Cieplińskiemu ps. „Pług”, a następne zaprezentują pamiątki oraz militaria z okresu II wojny światowej oraz ryngrafy.

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Na uczestników czekać również będzie wspólne ognisko oraz stoiska gastronomiczne.

Muzeum w Mokrej zaprasza na Noc Muzeów 2022 1
mat. UG Miedźno

K KIK