fbpx
Strona głównaPolecaneWidzieliście mural, który powstaje na ul. Mielczarskiego w Częstochowie?

Widzieliście mural, który powstaje na ul. Mielczarskiego w Częstochowie?

Kto przechodził ostatnio ulicą Mielczarskiego, widział z pewnością szkic powstającego tam muralu. Za jego powstanie odpowiada Fundacja Oczami Brata.

Na jednym z budynków przy ul. Mielczarskiego powstaje mural. Widać już szkic ręki, trzymającej między palcami malutki dom. Na dłoni przysiadł ptak. Co symbolizuje całość? Pokój? Równość? Bezpieczeństwo? Pomoc? Celem realizacji jest zmienianie oblicza ul. Mielczarskiego, nieco zapomnianej, cieszącej się kiepską opinią, nazywanej „ulicą cudów”. Od grudnia 2016 r. to tam mieści się Klubokawiarnia Alternatywa 21. Prowadzi ją Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że alternatywa 21” powołana do życia przez Fundację Oczami Brata i gminę Częstochowa.

To za sprawą kawiarni i fundacji ulica nabiera nowego wymiaru. Mural, jeśli tylko warunki pogodowe nie staną na przeszkodzie, już niebawem będzie gotowy. Wcześniej planowano, by uroczyste otwarcie odbyło się 21 marca, czyli w Światowym Dniu Zespołu Downa. Założenia te pokrzyżowały m.in. pandemiczne ograniczenia.

Ale to nie koniec artystycznych planów. W sierpniu odbędzie się bowiem Festiwal Kultury Alternatywnej sygnowany przez klubokawiarnię fundację i powstający w mieście Teatr Nowy. Dzięki niemu uda się zrealizować kolejny mural. Dodajmy, że Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało na realizację festiwalu 206 tys. zł dotacji.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Oczami Brata można przeczytać na stronie www.oczamibrata.pl

ZS

Czytaj także: “Książka z dedykacją”. Przyłącz się do nowej akcji Fundacji Oczami Brata!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -