fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneMural na 30-lecie Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie

Mural na 30-lecie Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie

Mural na 30-lecie Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie powstał w holu tej instytucji. Jego autorką jest częstochowska artystka Joanna Ambroz.

Obraz inauguruje obchody 30. rocznicy powstanie „Gaude Mater”, która przypada na 5 grudnia 2021 roku.

Mural Joanny Ambroz przedstawia siedzącą, zatopioną w kobaltowym kolorze kobietę. W tej samej kolorystyce utrzymane są wszystkie ściany holu wejściowego OPK. Jak przekazuje artystka, mural dedykuje osobom, których życie przeobraziła pandemia, zmuszają ich do szukania w świecie swojego miejsca na nowo.

Swojego miejsca, a właściwie sposobu na działalność w zupełnej rzeczywistości od wiosny ubiegłego roku szuka również samo „Gaude Mater”. Ośrodek mimo pandemii próbuje wytrwale docierać do odbiorców sztuki w mieście i regionie.

W tych trudnych czasach staramy się szukać rozwiązań, które chociaż w małym stopniu zaspokajają potrzeby mieszkanek i mieszkańców naszego miasta związane z obcowaniem ze sztuką i kulturą – wyjaśnia Robert Jasiak, dyrektor Ośrodka Promocji Kultury. – Stąd wziął się pomysł na stworzenie muralu, którym chcemy zainaugurować szczególny dla nas rok – rok jubileuszu 30-lecia Ośrodka. Czekamy na czas, w którym będziemy mogli spotkać się z naszą publicznością oraz pracować tak, jak do tej pory, spełniając oczekiwania odbiorczyń i odbiorców kultury w Częstochowie.

O nowym projekcie OPK opowiada na filmie poniżej dyrektor Ośrodka oraz Joanna Ambroz.

(fot.Łukasz Kolewiński)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -