fbpx
Strona głównaPolecaneMur ludzi dobrej woli stanie w Częstochowie

Mur ludzi dobrej woli stanie w Częstochowie

Mur ludzi dobrej woli stanie w Częstochowie w najbliższą sobotę. Będzie to gest solidarności z organizatorami sobotniej akcji na granicy polsko-białoruskiej.

Mur ludzi dobrej woli stanie w Częstochowie 1
(fot. Facebook)

Na wschodniej granicy 20 listopada o godzinie 14 rozpocznie się akcja #Matkinagranicę. Jej organizatorzy zapowiadają, że w sobotę na wschodniej granicy naszego kraju stanie mur ludzi nieakceptujących łamania fundamentalnej zasady człowieczeństwa: humanitaryzmu.

– Bądźmy solidarni z tymi, którym wyznanie, kraj pochodzenia, sytuacja życiowa, nie mogą odebrać podstawowego prawa: prawa do życia – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku. – Podobnie jak Ludzie jadący na granicę, stańmy Murem za człowieczeństwem. Przynieśmy potrzebne Ludziom Lasu ubrania/ jedzenie.

W Częstochowie podobna manifestacja odbędzie się na Placu Biegańskiego. Jej termin jest taki sam – sobota, 20 listopada, godzina 14. Strajk Kobiet, który szykuje częstochowskie działania „matek na granicę”, zachęca, aby przynieść dary dla osób koczujących w lasach na wschodzie kraju: ubrania, ale nieprzemakalne i odpowiednie do obecnej aury, a także łatwe do przechowania i przekazania jedzenie, np. batony energetyczne.

– My wiemy, czym jest prześladowanie. Przyjdź i stań razem z nami – apelują częstochowianki. – Po prostu bądźmy!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -