fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościDziś Muniek Staszczyk świętuje urodziny. Tego dnia kończy się również charytatywna aukcja...

Dziś Muniek Staszczyk świętuje urodziny. Tego dnia kończy się również charytatywna aukcja dla Rayyana

Lider zespołu T.Love – Zygmunt „Muniek” Staszczyk świętuje 5 listopada 57. urodziny. Z tej okazji nasza Redakcja wraz z Czytelnikami składa mu najlepsze życzenia. Przypominamy też o kończącej się dzisiaj aukcji fantów, które muzyk przekazał na rzecz Rayyana Szczepaniaka.

Zygmunt „Muniek” Staszczyk urodził się w Częstochowie 5 listopada 1963 r., dziś świętuje więc 57. urodziny. Jako uczeń IV LO im. Sienkiewicza założył zespół T.Love (wtedy T.Love Alternative). To z tych czasów pochodzą takie przeboje jak „IV LO”, „Garaż”, „To wychowanie” czy „Kołysanka”. Potem częstochowian rozpoczął studia w Warszawie, i tak historia jego, i jego twórczości stała się częstochowsko-warszawska.

Z zespołem T.Love Muniek nagrał 12 albumów studyjnych (ostatni to „T.Love”), a do tego kompilacje i albumy koncertowe. W październiku 2017 r. działalność grupy została zawieszona. Artysta zajął się solową twórczością, czego efektem jest wydana w 2019 r. płyta „Syn Miasta” (przyniosła mu ona niedawno dwa Fryderyki).

5 listopada to szczególna data także dla siedmioletniego Rayyana Szczepaniaka z Częstochowy, który zbiera środki na operację nóżki i kręgosłupa w USA, a także późniejszą rehabilitację. Pod koniec ubiegłego tygodnia pisaliśmy na naszym portalu o tym, że Zygmunt „Muniek” Staszczyk przekazał na rzecz chłopca przedmioty, które trafiły na specjalną aukcję. Jej termin mija właśnie 5 listopada o godz. 22. Tylko do tej godziny licytujący mogą podbijać stawkę i walczyć o książkę „King”, płytę winylową „Syn Miasta” oraz obrazek narysowany przez uczniów częstochowskiego Liceum im. Słowackiego (wszystko z autografem).

Rayyan Szczepaniak
Rayyan Szczepaniak (mat. ze strony zbiórki)

Aukcja pojawiła się na stronie “RatujeMy Rayyana. Ten, kto wygra licytację przekaże środki na zbiórkę prowadzoną na portalu www.siepomaga.pl. Zrzutka pod hasłem “Chłopiec, który wycierpiał zbyt wiele…” prowadzona jest do 30 listopada.

A. Kostyra

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -