MPK zapewnia, że drzewa przy torowisku w Śródmieściu pozostaną

0
352

Niebawem przebudowa torowiska przeniesie się do centrum Częstochowy. W wakacje ma ruszyć wymiana torów od al. Jana Pawła II do ronda Adama Mickiewicza. MPK zapewnia, że w trakcie remontu nie ucierpią duże drzewa rosnące wzdłuż torowiska.


Jak przyznaje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik drzewa rosnące w al. Wolności były zagrożone. Z powodu zmienionych niedawno przepisów dotyczących parametrów torowisk w Polsce, groziło im pójście pod topór. Miasto, jak informuje rzecznik MPK, postarało się, aby je uratować.

MPK zapewnia, że drzewa przy torowisku w Śródmieściu pozostaną 1


— MPK nie odstępowano w dążeniu do uniknięcia wycinki, wnioskowano do instytucji rządowych o wyrażenie zgody na odstępstwa od przepisów, tam, gdzie jest to możliwe i uzasadnione
— mówi Maciej Hasik. — Udało się, dlatego szpaler pozostanie praktycznie niedotknięty. Wycięte zostaną jedynie pojedyncze, chore sztuki. Zastąpią je nowe nasadzenia. Jednak zielony charakter al. Wolności nie zmieni się — zapewnia.

MPK zapewnia, że drzewa przy torowisku w Śródmieściu pozostaną 2


Jak przekonuje rzecznik prasowy MPK, w Śródmieściu po remoncie torów będzie nawet bardziej zielono niż dotąd, ponieważ od ul. Jasnogórskiej do Ronda Mickiewicza będziemy mieli pierwsze w mieście, zielone torowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here