MPK apeluje o pierwszeństwo dla osób, które dojeżdżają do pracy

0
177

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie postanowiło, że z powodu znoszenia rządowych ograniczeń w przemieszczaniu się, odwiesza funkcjonowanie okresowych biletów ulgowych dla wszystkich grup, które korzystają z tego typu biletów. Jednocześnie MPK przypomina, że nadal ze względu na bezpieczeństwo pasażerów komunikacja miejska działa inaczej niż zwykle.


— Wnioski składane w punktach obsługi klienta MPK o wydłużenie okresu ważności biletu, o czas analogiczny do okresu zawieszenia, będą rozpatrywane indywidualnie, jeśli zawieszenie uniemożliwiło korzystanie z ważnego biletu — informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. — Jednocześnie wciąż apelujemy o ograniczenie przemieszczania się i podróżowania środkami komunikacji publicznej ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiczne.


W dalszym ciągu w funkcjonowaniu MPK istnieją liczne ograniczenia co do liczby podróżujących osób. I tak nadal w przypadku autobusów krótkich zamiast ok. 100 osób kierowcy mogą zaprosić na pokład tylko 13-14 osób. Większe pojazdy, czyli autobusy przegubowe mogą zabierać zamiast ok. 160, jedynie maksymalnie 25 pasażerów.


— Ograniczenia dotyczą także tramwajów — przypomina rzecznik prasowy MPK — Składy typu Twist na przykład zabierać mogą obecnie jedynie 24 osoby, gdy tymczasem w normalnych warunkach mogło w nich jednocześnie podróżować nawet 200 pasażerów.


Z powodu ograniczonej liczby pasażerów, którzy mogą jednocześnie korzystać z usług komunikacji miejskiej, MPK apeluje, aby pierwszeństwo w podróżowaniu miały osoby dojeżdżające do pracy.


MPK przypomina również, że nadal w Częstochowie obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here