Można sprawdzić autokary

0
192

Już od 13 stycznia w województwie śląskim rozpoczynają się dwutygodniowe zimowe wakacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jak co roku policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, na prośbę rodziców i opiekunów będą kontrolować autokary, którymi dzieci i młodzież mają wyjeżdżać na zimowy wypoczynek.


W związku z wprowadzonymi zmianami organizacji ruchu w rejonie Placu Niepodległości w Lublińcu, lubliniecka Komenda Powiatowa Policji informuje, że nowym miejscem wyznaczonym do kontroli autokarów jest parking znajdujący się pomiędzy ulicami Zwycięstwa i Opolską, koło ronda Władysława Opolczyka w Lublińcu. Wjazd na parking możliwy jest od ulicy Opolskiej.
Policja lubliniecka przypomina, że kontrola kierowcy oraz stanu technicznego autokaru, którym dziecko udaje się na wycieczkę lub zimowy wypoczynek, to jeden z pierwszych i bardzo istotnych czynników mających zapewnić bezpieczeństwo podróżujących. W trakcie kontroli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają zarówno stan techniczny autobusów i busów, którymi podróżują dzieci, ale również uprawnienia i trzeźwość kierowców.
Wszystkich organizatorów wyjazdów dla dzieci, ich opiekunów i rodziców chcących dokonać takiej kontroli, lubliniecka drogówka prosi o informację w tej sprawie z siedmiodniowym wyprzedzeniem.
Zgłoszenia są przyjmowane osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu, telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail.
Dane do kontaktu: Wydział Ruchu Drogowego KPP Lubliniec, tel. 34/353 22 92 , 34/353 22 97,
e-mail: [email protected]
(Źródło: KPP Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here