fbpx
Strona głównaSportMotor Lublin osłabiony przed sobotnim meczem z Eltrox Włókniarzem. U Jarosława Hampela...

Motor Lublin osłabiony przed sobotnim meczem z Eltrox Włókniarzem. U Jarosława Hampela wykryto koronawirusa

Już w najbliższą niedzielę żużlowcy Eltrox Włókniarza mają rozpocząć nowy sezon w PGE Ekstralidze meczem w Lublinie. Gospodarze do meczu przystąpią osłabieni, bo na obowiązkową kwarantannę został skierowany jeden z liderów Jarosław Hampel, u którego wykryto koronawirusa.

Mecz Eltrox Włókniarza z Motorem w Lublinie planowany jest na Wielką Sobotę, 3 kwietnia. Jarosław Hampel na kwarantannie ma przebywać do 7 kwietnia i nie może być brany pod uwagę do ustalania składu na sobotnie spotkanie.

To nie pierwszy przypadek koronawirusa wśród żużlowców. Trzech żużlowców GKM-u Grudziądz: Przemysław Pawlicki, Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński zostali również poddani izolacji, a mecz I kolejki GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław został przełożony na 23 kwietnia.

„Jarosław Hampel z MOTORU Lublin uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) – czytamy na oficjalnej stronie www.speedwayekstraliga.pl. – W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik został poddany izolacji.

W wyniku podejrzenia infekcji u Jarosława Hampela, na podstawie objawów klinicznych stanu jego zdrowia nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej w celu wykonania testu na obecność koronawirusa.

Pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) oznacza to, że Jarosław Hampel został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca, czyli do 7.04.2021.

Zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu.

Przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem”.

Źródło: własne i www.speedwayekstraliga.pl

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here