fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeModa na pupila się zmienia, czyli gekon zamiast psa Rozmowa z Oskarem...

Moda na pupila się zmienia, czyli gekon zamiast psa Rozmowa z Oskarem Zawadą – dyrektorem ds. handlu zagranicznego „Centrum Zieleni” Sp. z o.o.

Redakcja: Zwierzęta towarzyszą nam od zawsze. Z tego powodu, nawet gdy mieszkamy w blokach, chcemy mieć przy sobie jakieś stworzenie. Na jakie zwierzęta decydują się Państwa klienci?

Oskar Zawada: Wzrost świadomości konsumenckiej powoduje, że chcemy czegoś więcej niż to, co mieliśmy przez lata. Od lat ludzie najczęściej wybierali psa lub kota. Oczywiście nadal mamy w domach ukochane psy i koty, ale jesteśmy gotowi na więcej. Szukamy czegoś oryginalnego, potrzebujemy egzotyki. Obecnie częściej wyjeżdżamy  za granicę, bardziej łakniemy wiedzy, silnej zaznacza się potrzeba posiadania „nowości” w każdej sferze życia. Znajduje to odzwierciedlenie także przy wyborze zwierzaka. Na takie nieoczywiste wybory decydują się zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Moda na pupila się zmienia, czyli gekon zamiast psa Rozmowa z Oskarem Zawadą – dyrektorem ds. handlu zagranicznego „Centrum Zieleni” Sp. z o.o. 1

Redakcja: Jakie zwierzęta Pan poleca do domu czy mieszkania biorąc pod uwagę właśnie to zainteresowanie egzotyką?

Oskar Zawada: Zapracowanym osobom poleciłbym przygodę z terrarystyką lub akwarystyką.

Z gadami czy rybkami nie musimy wychodzić na spacer kilka razy dziennie, nie wymagają one tyle naszej uwagi, co na przykład psy.

Badania naukowe dowodzą ponadto, że hodowla ryb w akwarium bardzo pozytywnie wpływa na układ nerwowy oraz psychikę człowieka. To wspaniały relaks i jednocześnie możliwość kontaktu z żywym stworzeniem. Popularność terrarystki i akwarystyki w naszym kraju stale rośnie. Mamy teraz dużą dostępność ryb i gadów, różnego rodzaju akcesoriów, możemy więc stosunkowo łatwo założyć akwarium lub terrarium. Dzięki internetowi mamy również dostęp do wiedzy na temat tych zwierząt. Sporo jest różnego rodzaju poradników, możemy się z nich dowiedzieć, jakie zwierzęta wybrać, jak się nimi zajmować, opiekować. Na co zwracać uwagę zakładając terrarium lub akwarium.

Redakcja: Które mniej znane ryby warto mieć w akwarium, aby było oryginalne?

Oskar Zawada: Warto się przyjrzeć gatunkom pyszczaków występujących w wielkich jeziorach afrykańskich. Interesujący wygląd mają, np. duchy amazońskie, trąbonosy, pielęgnice flower horn, stojaczki, garra rufy, sumy indyjskie, babki tęczowe, motylowce afrykańskie, zbrojniki czerwone. Wszystkie, które wymieniłem, polecam, robią duże wrażenie. Oczywiście takich ciekawych gatunków jest w naszej ofercie znacznie więcej. Staramy się zaskakiwać klientów, wprowadzając do sprzedaży wiele nowości, które mogą zainteresować osoby mające akwarium lub takie, które dopiero chcą się zająć akwarystyką.

Redakcja: Jaki wiek jest odpowiedni, by zainteresować dziecko akwarystyką?

Oskar Zawada: Nie ma tutaj jakiejś konkretnej granicy. Nawet jeszcze siedzące w wózkach dzieci wykazują duże zainteresowanie podwodnym światem. Już przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczą w opiece nad rybkami. Na przykładzie mojego czteroletniego synka, mogę powiedzieć, że dzieci szybko wciągają się w to hobby i szybko rozpoznają różne gatunki ryb. Dzieci bardzo interesują się akwariami. Widzimy to w naszym sklepie. Wiele ryb do naszego domowego akwarium wybiera właśnie mój syn. Jeśli wybrany przez niego osobnik pasuje do biotopu w naszym akwarium, kupuję tę rybę. Oczywiście przy zakupach musimy pamiętać, że nie wszystkie gatunki do siebie pasują, nie tylko ze względu na swój rozmiar, ale przede wszystkim charakter. Chcę, by moje dziecko poznawało nowości, zaciekawione obserwowało i zadawało pytania dotyczące ryb. Tak rodzi się wrażliwość.

Bardzo wielu rodziców przychodzi do nas z takim samym nastawieniem. Chętnie doradzamy, by jak najlepiej przygotować warunki dla nowego domownika. Oferujemy terraria i akwaria dopasowane do konkretnych wymiarów, także z szafką w kolorze posiadanych mebli.

Redakcja: Jakie gady będą najlepsze dla osób rozpoczynających przygodę z terrarystyką?

Oskar Zawada: Aktualnie największą popularnością, ze względu na swoją łagodność, cieszą się gekony orzęsione. Są niezbyt wymagające, więc idealne dla początkującego hodowcy. Żywią się owocami, nektarem i owadami. Świetne są także gekony lamparcie i agamy brodate. Warto też wspomnieć o atrakcyjnych żółwiach zarówno wodno-lądowych, jak i lądowych. To magiczny świat wart bliższego poznania.

- Advertisment -spot_img

Popularne