Mobilne punkty szczepień jutro pojawią się przy parafiach

0
782
fot. pixabay

W niedzielę 1 sierpnia mieszkańcy województwa śląskiego będą mieli okazję zaszczepić się przeciw Covid-19 w 1 z 12 mobilnych punktów szczepień, które staną przy parafiach. W naszym regionie punkty takie pojawią się w 5 miejscowościach.

Mobilne punkty odwiedzą :

  • Opatów – parafia Niepokolanego Poczęcia NMP, w godz. 7.30 – 14
  • Dąbrowę Zieloną – parafia św. Jakuba Apostoła, w godz. 9 – 17
  • Wręczycę Wielką – parafia św. Józefa oblubieńca NMP, w godz. 7.30 – 18
  • Miedźno – parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w godz. 8.30 – 17
  • Kłomnice – parafia św. Marcina, w godz. 7.30 – 18
Mobilne punkty szczepień jutro pojawią się przy parafiach 1
fot. pixabay

Mieszkańcy będą mogli się zaszczepić jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer (w przypadku Pfizer druga dawkę będzie można przyjąć w innym dowolny punkcie). Jest to dobra okazja, by zaszczepić się bez zbędnych formalności, bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji – wystarczy tylko mieć ze sobą dowód osobisty.

Jak powiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek “Staramy się, aby mobilne punkty szczepień były jak najbliżej mieszkańców i jak najbardziej chcemy ułatwić im zaszczepienie się. Byliśmy już na festynach, piknikach, plażach czy imprezach sportowych, teraz pojawimy się przy kościołach. Zainteresowani mieszkańcy będą mogli skorzystać ze szczepienia w uproszczony sposób, bez załatwiania wielu formalności”

W Opatowie stanie “szczepionkobus”, który będzie w pełni wyposażony i udostępniony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W województwie śląskim w ramach weekendowych szczepień zaczepiło się już 9 tys. osób. W całym województwie śląskim podano razem 4 110 129 dawek szczepionki przeciw Covid-19, a w pełni zaszczepionych jest ponad 46% mieszkańców. Wczoraj zaszczepiło się blisko 11 980 osób.

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here