Młodzież ścigała się na torze w Częstochowie

W poniedziałek i we wtorek na torze w Częstochowie odbyły się zawody młodzieżowe. Juniorzy Bocar Włókniarz startowali w V rundzie Pucharu Ekstraligi 250 cc oraz w …….

W zawodach Pucharu Ekstraligi 250 cc częstochowski klub reprezentowali: Kacper Halkiewicz i Szymon Ludwiczak. Halkiewicz był bliski wygrania zawodów, a ostatecznie zajął 2. miejsce.

W poniedziałkowym turnieju startowało 16 zawodników. Najlepiej radzili sobie Antoni Kawczyński z Wybrzeża Gdańsk i Kacper Halkiewicz z Bocar Włókniarz Częstochowa. Zdobyli po 14 punktów, ale w bezpośrednim biegu Kawczyński pokonał Halkiewicza i to on został sklasyfikowany na 1. miejscu. Drugi był Halkiewicz, a trzeci Kevin Małkiewicz z GKM-u Grudziądz (13 punktów).

Tuż za podium został sklasyfikowany drugi z częstochowian Szymon Ludwiczak (11 punktów – 2,3,2,31).

We wtorek na torze Włókniarza rywalizowali juniorzy w III rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Odbyły się tylko 4 serie startów i 16 biegów, bo deszcz przeszkodził w dalszym ściganiu. Wygrali juniorzy Motoru Lublin. Zdobyli 32 punkty i o 1 punkt wyprzedzili gospodarzy z Częstochowy. Trzecie miejsce w turnieju zajęli juniorzy Unii Leszno II (19 punktów), a czwarte Sparty Wrocław (11 punktów).

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Wiktor Lampart, który zdobył komplet 12 punktów (3,3,3,3). Dla Bocar Włókniarz punkty zdobywali: Mateusz Świdnicki 10 (2,3,2,3), Franciszek Karczewski 9 (3,2,1,3), Jakub Miśkowiak 7 (t,2,3,2) oraz Kajetan Kupiec 5 (3,2,u,-). Kupiec w 3 swoim starcie upadł na tor i został odwieziony do szpitala. Jak informuje Włókniarz, zawodnik nie ma złamań, a jest „mocno pobijany”.