Młodziczki KS Częstochowianki rozpoczęły sezon w rozgrywkach województwa śląskiego. Kolejny pracowity weekend za podopiecznymi trenera Michała Kaloty zakończył się czterema zwycięstwami.

Młodziczki KS Częstochowianki rozpoczynają sezon z wysokiego C. Trener Michał Kalota: Czanka AUUUUUUU!!! 2

W miniony weekend rozpoczęły się zmagania w lidze młodziczek województwa śląskiego. Na pierwszym turnieju KS Częstochowianka grała w Ostrowach koło Kłobucka. – Ostrowianki postawiły nam duży opór – relacjonuje dla Gazety Regionalnej trener Michał Kalota. – Mimo fatalnej gry w polu, na zagrywce i w przyjęciu nasze zawodniczki wykazały się ogromnym charakterem i mocną psychiką odwracając wynik meczu ze stanu 0:1 w setach i 18:24 w drugim secie, wygrywając drugiego seta 26:24 i ostatecznie mecz 2:1 po zaciętym tie-breaku 16:14! W drugim meczu bez problemu pokonaliśmy zespół LKPS Borowno 2:0 (25:10, 25:17).

Drugi turniej odbył się w Częstochowie. – Po horrorze z Tytanem Ostrowy przyszedł czas na rozegranie turnieju w swojej hali – dodaje trener Kalota. – Na obiekt przy ulicy Rejtana podczas drugiego turnieju przybyły zespoły Płomienia Sosnowiec i UKS Gimnazjum Blachownia. Nasz zespół nie okazał się gościnny. Szybko rozprawiliśmy się z rywalkami po 2:0. Po dwóch turniejach mamy komplet 4 zwycięstw. Brawa dla naszych młodych siatkarek.

KS Częstochowianka : Płomień Sosnowiec 2:0 (25:18, 25:12)

KS Częstochowianka : UKSG Blachownia 2:0 (2518, 25:7)

KS Częstochowianka: Maja Sikora, Karolina Raszewska, Amelia Dobosz, Nina Hilińska, Zuzanna Piątek, Milena Werner, Kaja Stelmach, Karolina Fraś, Maja Stanowska, Oliwia Dobosz. Trener Michał Kalota.