fbpx

100. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – Bydgoszcz 2024

Przez trzy dni w Bydgoszczy rozgrywane były jubileuszowe 100. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Wśród ponad 600 uczestników wystartowało dwóch reprezentantów CKS Budowlani Częstochowa.

Stadion Zawiszy w Bydgoszczy był gospodarzem tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Czerwcowe zawody zgromadziły 665 lekkoatletów z całego kraju, którzy walczyli o tytuł mistrza kraju. W trakcie tej trzydniowej, jubileuszowej imprezy odbyły się wszystkie konkurencje lekkoatletyczne, a walka o medale w Bydgoszczy była dla sportowców ostatnim testem przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

100. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – Bydgoszcz 2024 1
Mistrzostwa Polski Seniorów w Bydgoszczy – Jakub Jelonek na czele stawki

Wśród czołowych polskich lekkoatletów startujących w mistrzostwach znalazło się dwóch reprezentantów CKS Budowlani. W pierwszym dniu imprezy doskonale zaprezentował się Michał Piątek, który mając bardzo silnych przeciwników w biegu na 1500 m zajął piąte miejsce, uzyskując bardzo dobry wynik 3:43,82 min. Wynik ten to nie tylko nowy rekord klubu w ponad 100-letniej historii CKS Budowlani, ale także rekord życiowy zawodnika poprawiony o blisko 5 sek. W ostatnim dniu mistrzostw wystąpił z kolei Jakub Jelonek. Wielokrotny medalista takich imprez oraz dwukrotny olimpijczyk tym razem zajął piątą pozycję w chodzie sportowym na dystansie 10 000 m. Nasz chodziarz uzyskał wynik – 45:26,21 min.

100. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – Bydgoszcz 2024 2
Mistrzostwa Polski Seniorów w Bydgoszczy – na prowadzeniu Jakub Jelonek

red., mat. CKS Budowlani

Czytaj także: Cebula z Rakowa do Wrocławia, Dziekoński do Kielc, a Mądrzyk do Mielca…