fbpx
Strona głównaPolecaneMinisterstwo Zdrowia wprowadziło obostrzenia w powiatach, w których wzrosła liczba zakażeń...

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło obostrzenia w powiatach, w których wzrosła liczba zakażeń COVID-19

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło obostrzenia w powiatach, w których wzrosła liczba zakażeń COVID-19.

Od dzisiaj obowiązują dodatkowe obostrzenia w powiatach z największym wzrostem zakażeń. W 19 powiatach przywrócono częściowo zasady, które jeszcze wiosną obowiązywały w całym kraju. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, zmiany dotyczą m.in.. targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło obostrzenia w powiatach, w których wzrosła liczba zakażeń COVID-19 1


W tzw. powiatach czerwonych i żółtych obowiązuje noszenie maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej (na ulicach, w parkach itp.). W strefie czerwonej, a więc z największą liczbą zakażeń dodatkowo zakazane będzie organizowanie imprez masowych. Tutaj również ograniczono dopuszczalną liczbę weselników. Na weselach może się tam bawić, z zachowaniem rygoru sanitarnego maksymalnie 50 osób. W komunikacji miejskiej może być zajętych tylko 50 proc. miejsc siedzących. Do odwołania zakazano tam organizacji targowisk i wydarzeń kulturalnych. Zamknięto kina, siłownie, a wydarzenia sportowe będą się odbywać bez kibiców. W lokalach i ogródkach na jednego klienta muszę przypadać cztery metry kwadratowe powierzchni.
W strefach tzw. żółtych w weselach na weselach może się bawić najwyżej sto osób.
Zmiany wprowadzono tam także na imprezach sportowych i w organizacji wydarzeń kulturalnych, w tym także seansach kinowych. Będzie mogło w nich brać udział tylko 25 procent uczestników. Tak jak w powiatach czerwonych w lokalach i ogródkach będzie mogła przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here