Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

0
223

Z pierwszego opublikowanego dzisiaj komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w kraju stwierdzono 187 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjenci pochodząc z województw: śląskiego (72), pomorskiego (35), dolnośląskiego (24), kujawsko-pomorskiego (16), wielkopolskiego (16), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (3), opolskiego (3), świętokrzyskiego (3), podkarpackiego (1).


Niestety zmarło kolejnych osiem osób. To 98-latka w Starachowicach, 57-letni mężczyzna w Poznaniu, 72-latka i 92-latek w Gdańsku, dwie kobiety w wieku 67 i 42 lata oraz 69-letni mężczyzna w Raciborzu, a także pacjentka w wieku 77 lat w Łańcucie.


Większość osób miała choroby współistniejące.

Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 4 mieszkańców Lublińca (nastolatek i 3 w sile wieku) oraz 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młody mężczyzna i kobieta).
Jak podały służby wojewody, 94 kolejnych mieszkańców województwa śląskiego wyzdrowiało. Tylko 7 z nich leczyło się w szpitalach, reszta dochodziła do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza chorób zakaźnych. Najmłodszy wyleczony ma 3 lata i jest z powiatu zawierciańskiego, najstarszy 90 i jest mieszkanką Częstochowy.
Łącznie w województwie śląskim mamy 304 osoby wyleczone z koronawirusa.


Liczba zakażonych w kraju koronawirusem to na tę chwilę 12 089. Do dzisiaj zmarło 570 zakażonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here