Dzieciaki z Blachowni odwiedzi Mikołaj

0
266

W tym roku ze względu na pandemię „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” osobiście odwiedzi dzieci z gminy Blachownia.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” to akcja charytatywna, która funkcjonuje od 14 lat na terenie Powiatu Częstochowskiego. Na początku akcja była skromna i tylko w Częstochowie, ale z czasem dzięki wspaniałej współpracy partnerskiej organizatora akcji z wieloma instytucjami, organizacjami i osobami dobrego serca przerodziła się w prawie wojewódzką.

Od kilkunastu lat, dzięki współpracy Pani Burmistrz Sylwii Szymańskiej z organizatorem – Fundacją Chrześcijańską „Adullam” dzieci z Blachowni także będą miały możliwość spotkać się z Mikołajem i otrzymać upragnioną paczkę.

W tym roku jednak ze względu na panującą pandemię i obostrzenia, które za tym idą, spotkanie z rozdaniem supernowych paczek odbędzie się nie jak do tej pory w  Filharmonii Częstochowskiej, a w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Blachowni.

Spotkanie dzieciaków z Mikołajem zaplanowane zostało na 4 grudnia 2020 roku.

– „Mikołajowi nie przeszkodzi żadna pandemia, choć miejsce i formuła spotkania z naszymi pociechami będą nieco inne ze względu na obostrzenia sanitarne – mówi Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska.

– „Należy podkreślić, że w ramach akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” podarunki otrzymają dzieci z niepełnosprawnościami i te najbardziej potrzebujące. Oczywiście, nie zapomnimy o pozostałych milusińskich z gminy Blachownia. Jak co roku i one zostaną obdarowane przez Mikołaja, ale w innym terminie” – dodaje Sylwia Szymańska.

Poza Gminą Blachownia do akcji włączyły się także m.in. Kłobuck, Konopiska, Mykanów.

– „Już od kilku lat planowaliśmy rozszerzenie idei naszej akcji poza granice Częstochowy – podkreśla Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

– „Chcielibyśmy, aby taki przykład partnerskiego działania miał swój oddźwięk w województwie śląskim, a także w całym kraju” – dodaje prezes fundacji.

Dodatkowo na Internecie powstała zbiórka pieniędzy na zrzutka.pl, dzięki której paczkę może otrzymać większa liczba dzieci. Fundacją Chrześcijańską „Adullam” zachęca do udostępniania strony zrzutki.

Dzieciaki z Blachowni odwiedzi Mikołaj 1
Fot: UG Blachownia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here