fbpx

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej”. Częstochowska Fundacja Chrześcijańska Adullam prosi o wsparcie świątecznej akcji

Fundacja Chrześcijańska Adullam od 16 lat organizuje imprezę charytatywną pod hasłem „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”. W tym roku chce przygotować paczki dla 600 dzieci.

Częstochowska organizacja od 30 lat nieprzerwanie pracuje na rzecz drugiego człowieka, wsparcia go w sytuacji kryzysowej, podniesienia na duchu, wskazania drogi wyjścia z trudnej sytuacji. Fundacja Chrześcijańska Adullam wsparciem obejmuje osoby dorosłe, seniorów i dzieci. I to właśnie z myślą o najmłodszych organizowana jest „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”.

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej". Częstochowska Fundacja Chrześcijańska Adullam prosi o wsparcie świątecznej akcji 2
Inauguracja akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” w 2021 r. (fot, Fundacja Chrześcijańska „Adullam”)

-To akcja, która sprawia, że dzieci dalej są dziećmi, a ich naturalna energia i radość nie są niczym zakłócane. Dlatego podjęliśmy decyzję, że i w tym roku wspólnie z darczyńcami podarujemy im paczki mikołajkowe.- zaznaczają organizatorzy.

Wszystkie osoby, które lubią sprawiać radość innym zapraszane są do wsparcia corocznej akcji charytatywnej. Warto dodać, że do tej pory, dzięki wspólnym działaniom, prezenty otrzymało 7 350 dzieci z Częstochowy i okolic.

-Przygotowanie, koordynacja i sam finał akcji to ogromne przedsięwzięcie, które angażuje wolontariuszy, pracowników Fundacji „Adullam” oraz darczyńców. Akcja ma także mocny walor edukacyjny – wspieramy i okazujemy miłość tym, którzy są na nią najwrażliwsi – podkreśla organizacja.

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej". Częstochowska Fundacja Chrześcijańska Adullam prosi o wsparcie świątecznej akcji 3
Inauguracja akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” w 2021 r. (fot, Fundacja Chrześcijańska „Adullam”)

Tegoroczna odsłona akcji kierowana jest do dzieci z terenu Częstochowy oraz gmin m.in. Mykanów i Konopiska, z rodzin przeżywających różne kryzysy, dzieci z różnymi niepełnosprawnościami oraz z pieczy zastępczej. W planach jest przygotowanie prezentów dla 600 milusińskich. Każda paczka składać ma się z dwóch części: słodyczy i upominku dostosowanego do danego dziecka – jego wieku, płci i ewentualnego stopnia niepełnosprawności.

Inauguracja akcji odbędzie się 2 grudnia o godz. 15 w „Chatce Mikołaja” przy ul. Krakowskiej 34 w Częstochowie.

-W bajkowym klimacie, przy blasku kominka, śmiechu elfów i skrzatów dzieci spotkają się z Mikołajem, będzie magicznie! Dołącz do nas! Zapraszamy Cię do wsparcia tej szlachetnej akcji. Każda kwota będzie wielkim gestem wsparcia, za który z góry dziękujemy. Razem stwórzmy wyjątkową magię „Mikołaja z ulicy Krakowskiej” – zachęca Fundacja Chrześcijańska Adullam.

Akcję można wesprzeć za pośrednictwem zbiórki prowadzonej za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Akcja potrwa jeszcze 28 dni. Celem jest zebranie 5 tys. zł.

AK

Czytaj także: “Mikołaj z ulicy Krakowskiej” uszczęśliwił już pierwsze dzieci. Akcja trwa!