Mikołaj już zbiera dary

0
240

Gmina Żarki dołączyła w tym roku po raz pierwszy do akcji „Mikołaj z Polakami na Kresach”. Celem akcji jest zebranie darów, które przekazane zostaną polskim dzieciom mieszkającym na dawnych Kresach RP.
W szkołach, przedszkolach i innych gminny placówkach oświatowych ruszyło zbieranie podarunków. Przyjmowane są artykuły szkolne, zabawki oraz słodycze. Akcja w gminie potrwa do 13 listopada.
Pozyskane dary zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie, Białorusi i Ukrainie.

Mikołaj już zbiera dary 1
  • Cel jest szczytny, dlatego wspieramy organizatora akcji Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”, które zajmuje się współpracą z Polakami mieszkającymi na dawnych Kresach Rzeczypospolitej – mówi Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki. – Zachęcamy mieszkańców do włączenia się do akcji. Liczymy na artykuły, które sprawią radość dzieciom.
    Gmina Żarki jest jedną z trzech nowych samorządów naszego regionu, które przystąpiły niedawno do projektu. W tym roku razem z Żarkami zbiórka dla dzieci rozpoczęła się także po raz pierwszy dołączyły jeszcze Myszków i Gmina Przyrów.
  • Akcja jest jedną z wielu, jakie prowadzi Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”– informuje Katarzyna Kulińska-Pluta z Urzędu Gminy w Żarkach. – Co roku na zaproszenie tej organizacji do Polski przybywa grupa dzieci i młodzieży z Litwy, Białorusi, Ukrainy, oraz Łotwy, które spędzają wakacje w naszym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here